Makine Haber

Mitsubishi Electric, çevrenin korunmasına yönelik çalışmalarını yoğunlaştıracak

‘Evden uzaya’ kadar birçok farklı alanda geliştirdiği ileri teknolojilerle daha iyi bir dünya için çalışan Mitsubishi Electric, ‘Çevresel Sürdürülebilirlik Vizyonu 2050’ ile çevre sorunlarının uzun vadeli çözümüne ve sürdürülebilir bir geleceğe katkıda bulunmayı hedefliyor.

Mitsubishi Electric, çevrenin korunmasına yönelik çalışmalarını yoğunlaştıracak

Mitsubishi Electric, global felsefesi ‘Changes for the Better’ (Daha İyisi İçin Değişim) çerçevesinde daha iyi bir gelecek ve sürdürülebilir bir dünya için çalışmalarını sürdürüyor. Sorumlu ve çevre dostu kurumsal bir vatandaş olarak sorumluluklarını yerine getirme kararlılığıyla yol alan şirket; Nisan 2021 ve sonrasındaki uzun bir döneme odaklanan yeni ‘Çevresel Sürdürülebilirlik Vizyonu 2050’ ile, kurumsal öncelikleri arasında yer alan çevrenin korunması konusuna yönelik çalışmalarını yoğunlaştıracak.

“Çevre sorunlarının uzun vadeli çözümüne odaklandık”
Çevre sorunlarının uzun vadeli çözümüne odaklandıklarını aktaran şirket yetkilileri, şöyle konuştular: “Mitsubishi Electric çevre beyanını; ‘Herkes için daha iyi bir gelecek sunmak amacıyla hava, kara ve su kaynaklarını kalbimiz ve teknolojilerimizle korumak’ olarak açıklıyor. Markanın ‘Çevresel Sürdürülebilirlik Vizyonu 2050’; ‘çevre sorunlarını çözmek için çeşitli iş alanlarında farklı teknolojiler uygulamak’, ‘gelecek nesiller için iş inovasyonları geliştirmek ve uygulamak’ ve ‘yeni değerleri ve yaşam tarzlarını toplumla paylaşmak’ şeklinde sıralanan Üç Çevresel Eylem İlkesi’ne dayanıyor. Şirket eylem planı kapsamında; iklim değişikliği, kaynak geri dönüşümü ve tüm değer zincirinde çevre sorunlarını çözmek amacıyla çeşitli iş alanlarında farklı teknolojik kaynaklarını kullanacak. Gelecek nesiller için iş inovasyonları geliştirme ve uygulama görevlerini de üstlenecek olan Mitsubishi Electric; bireyler ve kuruluşlarla aktif diyalog ve iş birliği içinde olarak ortak projeler geliştirilmesini destekleyecek. Böylece, doğayla uyum içinde rahat bir yaşam sağlayacak yeni değerleri ve yaşam tarzlarını toplumla paylaşacak.”

“Sera gazı salınımının azaltılmasına katkıda bulunmayı hedefliyor”
Mitsubishi Electric’in üzerinde yoğunlaşacağı temel konular arasında; iklim değişikliği tedbirleri, kaynak sirkülasyonları, doğa ile uyum içinde yaşamak, inovasyon, insan kaynaklarını geliştirmek, ihtiyaçları anlamak, birlikte yeni değerler yaratmak ve yaygınlaştırmanın yer aldığını aktaran yetkililer, “İklim Değişikliği Tedbirleri kapsamında; paydaşlarıyla iş birliği içinde yüksek düzeyde enerji tasarruflu ürünler, sistemler ve hizmetlerin yanı sıra yenilenebilir enerji faaliyetlerini yaygınlaştıracak olan Mitsubishi Electric, bu sayede tüm dünyada sera gazı salınımının azaltılmasına katkıda bulunmayı hedefliyor. Marka, uluslararası sözleşmelere dayanan uzun vadeli hedeflere bağlı kalarak; hammadde satın alımından üretime, satıştan dağıtıma, kullanımdan geri dönüşüme kadar tüm değer zincirinde sera gazı salınımının azaltılmasını destekleyecek. Hâlihazırda CO2 salınımlarını 2030 itibariyle yüzde 30 ve 2050 itibariyle yüzde 80’den fazla azaltmak hedefiyle çalışan şirket, ayrıca küresel gelişmelere paralel olarak, doğal afet risklerinin azaltılmasına da katkıda bulunan çözümler sunacak” dediler.

“Ürettiği ürünlerin geri dönüşüm oranını artıracak”
Mitsubishi Electric’in odaklandığı temel konular arasında yer alan ‘Kaynak Sirkülasyonları’ kapsamında; ürünlerinin boyutunu ve ağırlığını azaltıp, üretimde geri dönüşümlü malzemeler kullanarak, ürettiği ürünlerin geri dönüşüm oranını daha da artırmak için çalışacağını anlatan yetkililer, “Değer zinciri boyunca kaynak israfını ortadan kaldırarak, kaynakların etkili kullanımını maksimum düzeye çıkaracak olan şirket, küresel olarak güvenli ve temiz suya erişim imkânlarını artırmaya çalışırken; okyanus ve ırmakları kirletmeyen su arıtımını destekleyecek. Her bölgenin su kaynaklarını dikkate alarak, suyun etkili kullanılmasını teşvik edecek olan marka; tüm dünyada ürünlerin geri kullanımı ve onarımının yanı sıra, atıkların azaltılması gibi kaynak geri dönüşüm sürecini destekleyecek ve üretim sırasında oluşan plastik gibi atıkların yüzde 100 etkili kullanımını sağlamayı hedefleyecek” diye konuştular.

“Yerel ortamların ve insan kaynaklarının geliştirilmesini teşvik edecek”
Mitsubishi Electric’in ‘Doğa ile Uyum İçinde Yaşamak’ hedefi kapsamında; dağ, nehir ve okyanusların yanı sıra, faaliyetini sürdürdüğü tüm bölgelerdeki biyo-çeşitliliği korumaya yönelik faaliyetler gerçekleştirdiğini kaydeden yetkililer, şöyle konuştular: “Şirket, gelecek kuşaklara miras bırakılmak üzere yerel ortamların ve insan kaynaklarının geliştirilmesini teşvik edecek. Gelecek nesiller için iş inovasyonları geliştirmeyi amaçlayan Mitsubishi Electric, her üç yılda bir güncellenen orta vadeli çevre planlarında yer alan gelecek öngörülerini dikkate alarak yeni aksiyonlar belirleyecek. Uzun vadeli hedeflerinin geçerliliğini her beş yılda bir kontrol edecek olan şirket, bu noktada uluslararası sözleşmeler, dış ilişkiler ve iş koşullarını da dikkate alacak. İnovasyon çalışmaları kapsamında diğer şirketler, kurum ve kuruluşlarla iş birlikleri kuracak olan Mitsubishi Electric, yeni teknolojileri ve çözümleri proaktif bir şekilde hayata geçirecek. ‘İnsan Kaynaklarını Geliştirmek’ hedefi kapsamında, çalışanlarının doğa ile uyum içinde olan yeni yaşam tarzlarının geliştirilmesinde inisiyatif alabilecekleri kurumsal bir kültür oluşturmayı tasarlayan marka, farklı değerlere önem veren ve çevre konularında proaktif bir şekilde çalışan uzman bir insan kaynağı politikası geliştirmeyi hedefliyor.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ