Makine Haber

Mercedes-Benz Türk, Covid-19 ile mücadele için tüm imkânlarını seferber etti

Mercedes-Benz Türk’ün Hoşdere Otobüs Fabrikası’nda üretmeye başladığı 50 adet numune alma kabini ve Aksaray Kamyon Fabrikası’nda üretmeye başladığı 100 adet entübasyon kabini, Sağlık Bakanlığı’na bağışlanarak ihtiyaç duyulan hastanelere teslim ediliyor.

Mercedes-Benz Türk, Covid-19 ile mücadele için tüm imkânlarını seferber etti

Mercedes-Benz Türk, yeni tip koronavirüs Covid-19 salgını sebebiyle oluşan medikal ürün ihtiyacını karşılamak üzere pleksi kabinlerin üretimine başladı. Sağlık Bakanlığı’ndan onaylı pleksi kabinler, koronavirüs hastaların tedavisinde kullanılacak. İlk aşamada 100 adet entübasyon kabini ve 50 adet numune kabini üretilirken; bu ekipmanlar Sağlık Bakanlığı’na bağışlanıyor. Üretilen kabinlerin teslimatı, ihtiyaç duyulan hastanelere Sağlık Bakanlığı tarafından gerçekleştiriliyor. Söz konusu kabinler, tedavi sürecinde sağlık çalışanlarının koronavirüse karşı korunmasında önemli bir görev görüyor.

Daimler ve Mercedes Formula 1 Takımı da desteklerini aralıksız sürdürüyor
Mercedes-Benz Türk’ün ana şirketi olan Daimler de, dünyanın farklı ülkelerinde yeni tip koronavirüse karşı desteklerini aralıksız bir şekilde sürdürüyor. Almanya’nın farklı kentlerindeki ulaşım ihtiyaçları için araç tahsisi gerçekleştiren şirket, 110 bin adedi aşkın maske desteği de sağladı.
Uzun yıllardır 3D yazıcı teknolojisini kullanan Daimler, 3D yazıcı ağını yıllık 150 bin adetlik medikal ürün üretimi için de devreye alıyor. Ayrıca Mercedes Formula 1 Takımı’nın mühendisleri de, Londra Üniversitesi Hastanesi’ndeki doktorlarla birlikte geliştirdikleri; Covid-19 hastalarının yoğun bakıma girmeden tedavilerine yardımcı olacak bir solunum cihazının üretimine başladılar. Sürekli Pozitif Havayolu Basıncı (CPAP) cihazı, solunum cihazına bağlanmalarına gerek kalmadan hastaların akciğerine oksijen gönderiyor. Cihazın proje aşamasından üretime geçirilmesi 100 saat gibi kısa bir sürede gerçekleşti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ