Makine Haber

Mataracı: “KPMG Türkiye, veri ve analitik mükemmeliyet merkezi oldu”

Yıkıcı teknolojiler iş modellerini yeniden tanımlarken, verinin geleceği şekillendirdiğini ifade eden KPMG Türkiye Lighthouse Lideri Gökhan Mataracı, veriyi bilgi ve iç görüye dönüştürme konusunda iş ve teknoloji çözümlerini hayata geçirdiklerini dile getirdi.

Mataracı: “KPMG Türkiye, veri ve analitik mükemmeliyet merkezi oldu”

KPMG Türkiye, küresel ağının denetim, vergi ve danışmanlık alanlarında gelişmiş veri yönetimi, ileri seviye analitik, yapay zeka, akıllı otomasyon ve yıkıcı teknoloji uygulamaları için kurulan Lighthouse lisansını aldı. Söz konusu lisans ile veri analitiği ve yapay zeka gibi yeni teknolojilerde dünyanın mükemmeliyet merkezleri arasına giren kuruluş, şirketlerin daha hızlı ve doğru karar vermelerini destekleyecek hizmetlerle rekabet avantajı sağlayacak yeni yöntemler de sunuyor. 32 ülkede 14 binden fazla KPMG profesyonelinden oluşan Lighthouse; Google, Microsoft, Oracle ve IBM gibi teknoloji devlerinin iş birliğiyle hizmet veriyor.

“Teknolojik dönüşüm sürecini dört aşamada ele alıyoruz”
Teknolojik dönüşüm sürecini dört aşamada ele aldıklarını ifade eden KPMG Türkiye Lighthouse Lideri Gökhan Mataracı, şirketlerin ihtiyacına bağlı olarak, tek bir uygulamanın devreye alınması veya uçtan uca entegre bir çözüm geliştirilmesinin mümkün olduğunu kaydetti. Mataracı, “Yıkıcı teknolojiler iş modellerini yeniden tanımlarken, veri geleceği şekillendiriyor. Küresel lider işletmelerin yeni sermayesi olan veri, işlendiğinde değerine değer katıyor. Bu bağlamda, karmaşık veri kaynaklarından elde edilmiş büyük miktarda veriye uygun şekilde tasarlanan bir veri yönetimi süreci kritik bir önem taşıyor. KPMG Türkiye olarak, veri içerisinde ilk bakışta görülmeyen gizli kalmış örüntülerin belirlenmesi ve aksiyon alınabilmesini sağlayan; veri düzenleme ve dönüşüm, istatistiksel modelleme, makine öğrenmesi veya yapay zeka algoritmalarının uygulanması konusunda işletmelere destek oluyoruz. Doğru veri kaynaklarının kullanılmasıyla kapsamlı bir iç görü elde ederek, daha hızlı ve doğru kararlar vermelerini destekliyoruz.”

“Kendi kendini sürekli geliştirebilen çözümler üretiyoruz”
Şirketlerin yapay zekadan destek alarak hem maliyetlerini düşürebileceklerini, hem de daha yüksek iş gücü kapasitesine ulaşabileceklerini açıklayan Mataracı: “Analitik konusundaki deneyimimizi, güvenilir veri tabanı ve sektör tecrübesiyle birleştirerek, kendi kendini sürekli geliştirebilen çözümler üretiyoruz. Yapay zeka ve akıllı otomasyon ile iş modellerini yeniden tasarlarken, rekabet avantajı sağlayacak yeni yöntemler de kazandırıyoruz” diyerek sözlerini noktaladı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ