Makine Haber

Masdaf, bu yıl cirosunun yüzde 7’sini Ar-Ge’ye ayırdı

42 yıldır ürün ve üretim teknolojilerine yaptığı yatırımlarla yüksek standartlara sahip pompa teknolojilerini dünyanın dört bir yanına ihraç eden Masdaf, yeni nesil inovatif pompa teknolojilerini müşterilerinin beklentileri doğrultusunda geliştiriyor.

Masdaf, bu yıl cirosunun yüzde 7’sini Ar-Ge’ye ayırdı

Pompa sektörünün öncü markalarından Masdaf, 42 yıldır ürün ve üretim teknolojilerine yaptığı yatırımlarla yüksek standartlara sahip pompa teknolojilerini dünyanın dört bir yanına taşıyor. Yeni nesil inovatif pompa teknolojilerini müşterilerinin beklentileri doğrultusunda geliştiren şirket, çözüm odaklı üretim anlayışı ile hizmet kalitesini artırmaya devam ediyor.

Yırtmaç: “Dünyaya açılmaya devam ediyoruz”
Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Masdaf Genel Müdürü Vahdettin Yırtmaç, şunları söyledi: “Müşterilerimizin gereksinimleri doğrultusunda geliştirdiğimiz ürünler ve hizmetlerimiz, faaliyetlerimizin temelini oluşturuyor. Güçlü Ar-Ge ekibimiz ile inovatif ürünler geliştirmeye ve dünyaya açılmaya devam ediyoruz. Sürdürülebilir büyümemizi; yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan ve projenin ihtiyacına uygun olarak üretilen ürünlerimize borçluyuz.”
2019 yılında cirolarının yüzde 7’sini Ar-Ge’ye ayırdıklarını açıklayan Yırtmaç, “Bu kapsamda, 2019’da araştırma ve geliştirme çalışmaları tamamlanan FM onaylı ayrılabilir gövdeli yangın pompalarını da yangın pompaları ürün grubumuza ailesine dahil ettik. Dünyanın en yüksek kalite standardı olan FM (Factory Mutual) ve uluslararası bağımsız bir mühendislik ve güvenlik şirketi olan UL (Underwriters Laboratories) tarafından sertifikalandırılan yeni ürünümüz ile; binalarda ve endüstriyel tesislerde oluşabilecek yangın felaketine karşı zamanında müdahale imkânı sunarak, binanın güvenliğini sağlamayı hedefledik” dedi.

“Yüksek kalite standartlarında üretim yapıyoruz”
Ayrılabilir gövdeli yangın pompalarını 1000 gpm, 11,6 bar kapasiteye kadar, UL ve FM onaylı olarak sunabildiklerini ifade eden Vahdettin Yırtmaç, şöyle konuştu: “2009’da Türkiye’de ilk kez, dünya sıralamasında ise 8. olarak UL ve FM sertifikasını alan firma unvanını kazanmıştık. Yaklaşık 10 yıllık süreçte geliştirdiğimiz tüm yangın grubu ürünlerimizi, yüksek kalite standartlarında üreterek; yurtiçinde ve yurtdışında birçok binada yangın felaketine karşı zamanında müdahale imkânı sunmanın ve binalarda güvenliği sağlıyor olmanın gururunu yaşıyoruz.”
FM onaylı pompa teknolojilerinin dünyadaki önemine de dikkat çeken Yırtmaç, “FM sertifikası, dünya çapındaki sigorta firmaları tarafından da otorite olarak kabul ediliyor. Bu nedenle, binalarda ve endüstriyel tesislerde kullanılacak yangın pompalarının seçimi yapılırken FM sertifikasına sahip pompa teknolojilerinin tercih edilmesi, binanın güvenliği ve güvence altına alınması açısından da büyük önem taşıyor” diyerek sözlerini noktaladı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ