Makine Haber

Mas Academy’de ikinci dönem eğitimleri başladı

Düzenlediği eğitimler ile hem sektörün ve üniversite-sanayi iş birliğinin gelişmesini, hem de sanayinin ihtiyaç duyduğu kalifiye işgünün yetiştirilmesini hedefleyen Mas Academy, Covid-19 sürecinde eğitimlerini online platforma taşıdı. Birinci dönem eğitimlerini tamamlayan kuruluş, ikinci dönem eğitimlerine başladı.

Mas Academy’de ikinci dönem eğitimleri başladı

Türkiye pompa sektörünün önde gelen kuruluşlarından Masdaf, Mas Academy kapsamında bilgi ve deneyimlerini iş ortaklarıyla paylaşmaya devam ediyor. Şirketin alanında uzman mühendisleri tarafından verilen eğitimler, Masdaf çalışanlarının yanı sıra; yetkili bayi ve servis personelleri, proje ve uygulama ofisleri, teknik müdürler, mühendisler, teknisyenler ve öğrencilerin katılımıyla gerçekleştiriliyor.
Düzenlediği eğitimler ile hem sektörün ve üniversite-sanayi iş birliğinin gelişmesini, hem de sanayinin ihtiyaç duyduğu kalifiye işgünün yetiştirilmesini amaçlayan Mas Academy, pandemi sürecinde eğitimlerini online platforma taşıdı. Birinci dönem eğitimlerini tamamlayan kuruluş, ikinci dönem eğitimlerine başladı. Sektör paydaşlarının katılımına açık olan ve ücretsiz olarak düzenlenen online eğitimler; endüstrilere uygun pompa çözümleri, pompa tesisatları, frekans kontrollü sistemler, uygulama alanları ve avantajları ile pompa sistemlerinde IOT uygulamaları gibi konuları kapsıyor.

Yılmaz: “Doğru pompa ile yüzde 30’a varan oranda tasarruf sağlanabilir”
Dünyadaki toplam enerjinin yüzde 20’sinin, endüstrilerdeki enerjinin ise yüzde 30’unun pompalar tarafından tüketildiğine dikkat çeken Masdaf İş Geliştirme Müdürü Ahmet Yılmaz, “Düzenlediğimiz eğitimlerde, hem binaların, hem de endüstriyel tesislerin ihtiyacı olan doğru pompaları ve doğru pompa seçimini anlatıyoruz. Endüstriler, doğru pompa seçimi ile yüzde 30’a varan oranda tasarruf sağlayabiliyor. Böylece hem işletme, hem de ülke ekonomisi kazanıyor. Bu bilinçle MAS Academy kapsamında ‘Sistem Tasarımı/Seçimi’ eğitimleri düzenleyerek; iş ortaklarımızın, binalarda ve endüstriyel tesislerde tercih ettikleri sistemlerde enerji verimliliğini artırmayı hedefliyoruz. Böylece hem kalifiye işgücünün yetişmesine, hem de sektörümüzün gelişmesine katkı sağlıyoruz” diye konuştu.

Eğitim programı:
17 Haziran 2020:
14:30-15:30: Endüstriye Uygun Özel Çözümler/Ahmet Yılmaz (İş Geliştirme Müdürü)

19 Haziran 2020:
14:30-15:30: Pompa Tesisatları/Hüseyin Takmaz (Servis Müdürü)

23 Haziran 2020:
14:30-15:30: Frekans Kontrollü Sistemler, Uygulama Alanları ve Avantajları/Aytaç Yıldız (Ar-Ge Mühendisi)

25 Haziran 2020:
14:30-15:30: Pompa Sistemlerinde IOT Uygulamaları/Ahmet Yılmaz (İş Geliştirme Müdürü)

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ