Makine Haber

Makine üreticileri, tasarım konusunda artık çok daha özgürler…

Sensörden buluta kadar arayüzsüz bir iletişim vizyonu artık bir hayal değil. Açık standart ile, makine üreticileri artık tek bir üreticiye bağlı kalmak zorunda değiller ve makinelerini tasarlama konusunda çok daha fazla özgürlüğe sahipler.

Makine üreticileri, tasarım konusunda artık çok daha özgürler…

B&R

B&R, Hannover Messe’de (Salon 9/Stand D26) OPC UA over TSN üzerinden iletişim kuran bir ürün portföyü sunmayı planlayan ilk üreticilerden birisi. Sensörden buluta kadar arayüzsüz bir iletişim vizyonu artık bir hayal değil. Açık standart ile, makine üreticileri artık tek bir üreticiye bağlı kalmak zorunda değiller ve makinelerini tasarlama konusunda çok daha özgürler. Fuarın öne çıkan bir başka özelliği olarak B&R, kontrol sistemine tamamen entegre olan robotları da sunmaya hazırlanıyor.
Ortak iletişim standardı OPC UA over TSN, farklı üreticilerin komponentlerini birleştirmeyi kolaylaştırıyor. OPC UA over TSN’den önce birçok iletişim protokolü mevcuttu; şimdi ise sadece tek bir arayüz var. Bu, makinelerin geliştirilmesini daha kolay ve daha esnek bir hale getiriyor. B&R’ın yeni portföyü ile OEM’ler, artık açık standardı kullanabilir ve bunun avantajlarından yararlanabilirler. B&R standını ziyaret edenler, kendilerini OPC UA over TSN dünyasına kaptıracak ve kesintisiz ağ deneyimini yaşayacaklar.

Makinelerin geliştirme süreci daha esnek ve daha hızlı
X20 kontrolörleri, bir Buscontroller, endüstriyel ve panel PC’lere ek olarak; OPC UA over TSN için yeni B&R cihazları arasında bir TSN anahtarı da mevcut. Bu anahtar, Automation Studio ile otomatik olarak konfigüre edilebilir ve bu da zaman kazandırır. Dolayısıyla, makinelerin geliştirme süreci sadece daha esnek değil; aynı zamanda daha hızlıdır.
Robotları makineye entegre etmek ve iki sistemi birbiriyle tam olarak senkronize etmek şimdiye kadar genellikle karmaşık bir süreçti. Hannover Messe’de B&R, robotların diğer otomasyon bileşenleri kadar kolay uygulanabileceğini göstermeyi planlıyor. Gelecekte makine üreticileri; özel bir robot kontrolörü, ayrı bir kontrol kabini ve özel bir robot uygulamasına sahip olma zorunluluğundan tamamen kurtulacaklar.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ