Makine Haber

Linde Gaz, sürüş güvenliği için Vodafone Business’ın çözümlerini tercih etti

Linde Gaz, bağlantılı araç teknolojileri ile araçları akıllandıran ve sürüş güvenliğini sağlamaya destek veren Vodafone Business’ın çözümlerini tercih etti. Şirket, sürücülerini Vodafone Business’ın yapay zeka tabanlı görüntü işleme teknolojisine dayalı sürücü davranış analizi çözümüyle anlık olarak takip edecek.

Linde Gaz, sürüş güvenliği için Vodafone Business’ın çözümlerini tercih etti

Türkiye’nin önde gelen endüstriyel ve medikal gaz tedarikçilerinden Linde Gaz A.Ş., Bağlantılı Araç Çözümleri çatısı altında araç sahiplerine verileri anlık raporlama, etkin filo yönetimi ve yakıt tasarrufu gibi avantajlar sağlayan Vodafone Business’ın çözümlerini tercih etti. Şirket, Vodafone Business’ın yapay zeka tabanlı görüntü işleme teknolojisine dayalı sürücü davranış analizi çözümü sayesinde, sürücülerinin güvenliğini gerçek zamanlı takip edebilecek.
Çözüm sayesinde, ürün tedariğinden sorumlu sürücülerin yorgunluk ve dikkat dağınıklığı dâhil tüm davranışları algılanabilirken; sürüş güvenliğini tehdit edebilecek bir durum anında raporlanarak şirkete gönderilecek. Mevcut araç ve sürücü takip sistemiyle; kamera, ani fren veya hızlı araç kullanımı gibi uyarıların kayıtlarını en erken 1 gün sonra alabilen Linde Gaz, artık tüm uyarılara gerçek zamanlı ulaşabilecek. Ayrıca; telefon görüşmesi, sigara kullanımı veya sürüş dışı bir durumla ilgilenilmesi gibi sürücü kaynaklı ihlaller de anlık raporlanabilecek.

Şahin: “Tüm sektörlerde dijital dönüşüm konusunda öncü olmak istiyoruz”
Teknolojiyi insan hayatını iyileştirmek için kullandıklarını ve tüm sektörlerde dijital dönüşüm konusunda öncü olmak istediklerini belirten Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Meltem Bakiler Şahin, “Koronavirüs salgını gibi öngörülemeyen riskler her sektör için dijitalleşmenin ne kadar önemli olduğunu gösteriyor. Milyonlarca insanın yaşama ve çalışma biçimlerini değiştirmesiyle birlikte, aslında birbirimizle bağlantıda olmanın ne kadar önemli olduğunu gördük. Salgın sonrasında da, dijitalleşme yatırımlarının hızlanmasını bekliyoruz. Biz de bu süreçte, işletmelerimizin dijitalleşme yolculuklarına çözümlerimizle destek veriyoruz” dedi.
Linde Gaz’ın, Türkiye’nin hemen her noktasına ürünlerinin zamanında ve güvenilir bir şekilde teslim edilmesi konusunda hassasiyetle çalışan bir şirket olduğunu kaydeden Şahin, şunları aktardı: “Şirket bu nedenle; sürücülerin çalışma saatlerini, araçlarının hız ve konum bilgilerini sürekli takip ediyor. Mevcut durumda, araç içerisinde yer alan kamera üzerinden ani hız ve fren gibi durumlarda kayıt alabilmekteydi. Ancak bu görüntülere anlık olarak erişemiyordu. Vodafone Business olarak sunduğumuz çözümle artık her bilgiye anlık ulaşabilecekler. Sürücülerin alması gereken eğitimleri belirleyerek, sürücü skorlaması yapılabilecekler. Sunduğumuz çözüm; araç içi takip, güvenli araç ve kamera sisteminden farklı olarak, yapay zeka içermesi ve teknolojinin sürüş güvenliği için kullanılması yönüyle Türkiye’de bir ilk. Sürücü skorlamasını sadece hızlı kullanım veya ani fren gibi parametrelerle değil, sürücülerin tüm durum ve davranışlarını analiz ederek oluşturan yenilikçi bir çözümden söz ediyoruz. Vodafone Business olarak, işletmelerin ihtiyaçlarını yakından takip edip, onlara özel çözümler üreterek, dijitalleşme süreçlerine en hızlı şekilde destek olmaya devam edeceğiz.”

Kumbaracı: “Söz konusu emniyet ise, her zaman en iyisini istiyoruz”
Çözümlerini müşterilerine her zaman en emniyetli ve sürdürülebilir olarak iletmeyi amaçladıklarını belirten Linde Gaz Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Mert Alper Kumbaracı ise, “Linde Gaz Türkiye olarak, endüstrinin kalbindeki çok çeşitli prosesleri gazlarımız ile destekliyor, müşterilerimizin daha üretken olmalarını sağlıyoruz. İmalat sanayiinden sağlık sektörüne, gıda sektöründen kimya endüstrisine kadar çok geniş bir yelpazede müşterilerimize hizmet veriyoruz. Covid-19 salgını süresince, medikal oksijen gibi hayati önem taşıyan medikal gazlarımızı da ülkemiz hastanelerine tedarik etmeye devam ettik. Tüm Türkiye’yi kapsayan bu büyük operasyonda her zaman birinci sıraya koyduğumuz değerimiz emniyettir. Söz konusu emniyet ise, her zaman en iyisini istiyoruz. Yıl içerisinde tüm Türkiye’de milyonlarca kilometre yol yapan dağıtım operasyonumuzda sürüş emniyeti çok büyük bir önem taşıyor. Vodafone ile yapmış olduğumuz iş birliği sonucunda Türkiye’de bir ilki gerçekleştiriyor ve yapay zeka desteğiyle sürücülerimizin emniyetini ve sürüş güvenliğini daha da artırıyoruz. Emniyet kültürümüz ile teknolojiyi bir araya getiren böyle bir projeye öncülük etmekten mutluluk duyuyoruz” şeklinde konuştu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ