Makine Haber

Legrand Türkiye öğrencileri iş hayatına hazırlıyor

Legrand Türkiye, ‘Teknik Eğitime Destek’ adlı projesi ile öğrencilere teknik eğitimler verirken, ürün desteği de sağlıyor. Firma söz konusu proje ile; öğrencilerin yeni gelişen teknolojileri tanımalarını, kullanmalarını ve daha donanımlı bireyler olmalarını sağlamayı hedefliyor.

Legrand Türkiye öğrencileri iş hayatına hazırlıyor

‘Teknik Eğitime Destek’ adlı projesi ile meslek lisesi ve üniversite öğrencilerini geleceğe hazırlayan Legrand Türkiye, 3’ü üniversite, 12’si de meslek lisesi olmak üzere 15 okula eğitim vererek toplam 516 öğrenciye ulaştı. Proje ile birlikte, öğrencilerin pratik ve teorik açıdan eğitilmeleri ve iş hayatlarında daha donanımlı bireyler olmaları hedefleniyor.
Teorik ve pratik çalışmaların yanı sıra, fabrika turları da düzenleyerek öğrencileri iş hayatına hazırladıklarını ifade eden Legrand Türkiye Ülke Pazarlama Direktörü Gül Sevinç Selçuk, şunları aktardı: “Ayrıca, bu teknik eğitimler ile geleceğin teknisyen ve mühendislerine ürünleri ve yeni teknolojileri tanıtıyoruz. Öğrenciler katıldıkları eğitimlerde, ‘Legrand Türkiye ürün ve sistemleri’ başlığı altında; alçak gerilim koruma pazarı ürün ve çözümleri, ev otomasyonu, interkom sistemleri ve yapısal kablolama konusunda bilgi ediniyorlar.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ