Makine Haber

Kontrol ünitesi KR C5 otomatik üretimin hızını artırıyor

Her robotun kalbi kontrol ünitesidir. Kuka robotlarına da bu noktada görülmeye değer bir yenilik eklendi: Kuka endüstriyel robotları için sunulan yeni kontrol ünitesi KR C5, minimum maliyetlerle maksimum performans gösteriyor.

Kontrol ünitesi KR C5 otomatik üretimin hızını artırıyor

Kuka

Kompakt, yüksek kalite ve az enerji ihtiyacı: Kuka endüstriyel robotları için sunulan yeni kontrol ünitesi KR C5 ve küçük robot kontrol ünitesi KR C5 micro sayesinde otomatik üretim yeni bir seviyeye taşınıyor. Mevcut IT ve bulut ortamlarına sorunsuz bir şekilde entegre olan kontrol ünitesi, adım adım tüm güncel uygulamaları destekleyecek. Aynı zamanda, çok daha fazla seçenek ve daha iyi sonuçlar sunuluyor. Örneğin; KR C5 önceki modellere göre daha az enerji tüketiyor ve aynı zamanda çok daha kompakt bir yapıya sahip.
Kuka endüstriyel robotları için sunulan kontrol ünitesi KR C5’in donanımı, modüler kabin sistemi sayesinde uzun bir kullanım ömrüne sahip ve ileride de kullanılabilir. Ayrıca, ihtiyaca göre eklenti yapılabilir. Yüksek entegre özellikli ve kompakt kontrol modülleri kolayca kullanılabilmekte ve çeşitli yazılım ürünlerine ve dijital servislere bağlanabilmektedir. KR C5, yeni Kuka.DeviceConnector sayesinde bulut sistemine ilave donanıma ihtiyaç duymadan kolaylıkla veri aktarımı yapabilir.

Knöpfle: “Robotlar çok daha verimli bir şekilde kullanılabiliyor”
Konu hakkında açıklamalarda bulunan yeni kontrol ünitesi jenerasyonunun Ürün Portföy Müdürü Andreas Knöpfle, “KR C5 kontrol ünitesi serisi, önümüzdeki yıllardaki Kuka otomasyon portföyümüzün yeni platformudur. Bu seri sayesinde, endüstriyel robotlar farklı uygulama alanlarında çok daha verimli bir şekilde kullanılabilmektedir” diye konuştu.
KR C5, Kuka.SystemSoftware (KSS 8.7) ile birlikte teslim ediliyor. Ayrıca, çok yönlü üretim tesislerine bağlantı kurulabilmesi için geniş kapsamlı bir kontrol opsiyonu da sunuluyor. Nisan aynından beri küçük robot kontrol ünitesi KR C5 micro’nun satışını yapan şirket, ekim ayında ise daha düşük ve daha yüksek taşıma yükü sınıfındaki robotlar için versiyonlar piyasaya sunacak.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ