Makine Haber

Komple bir sistem olarak servo sürücü ve servo motor

Festo servo sürücü CMMT-AS ve Festo servo motor EMMT-AS’den oluşan komple sürücü sistemi, donanım ve yazılımda tam bağlanabilirliği mümkün kılıyor. Kullanıcılar, servo sürücü, servo motor ve mekanik sistemden oluşan komple sürücü siste­mini sadece üç dakikada işletmeye alabiliyorlar.

Komple bir sistem olarak servo sürücü ve servo motor

Festo

Kompakt servo sürücü CMMT-AS, Festo Otomasyon Platformu’­nun entegre bir parçasıdır. Montaj ve handling teknolojisinde, paketleme makineleri için veya elektronik endüstrisindeki zorlu uygulamalarda dinamik hareket, noktadan noktaya hareket ve interpolasyon hareketi için tasarlanmıştır. AC senkron servo motor, EMMT-AS ile birlikte mükemmeldir.
Ethernet-tabanlı bus sistemleri için tek kapalı-devre kontrolör konsepti sayesinde, Festo servo sürücü CMMT-AS, tüm büyük kontrolör üreticilerinin ürünlerine fiilen kusursuz fieldbus enteg­rasyonunu mümkün kılar. Bu, aynı zamanda, örneğin Siemens, Rockwell veya Beckhoff’un kontrolöre-özel fonksiyon elemanları dâhil tüm uygulama programlarına CMM-AS’nin etkili ve basit entegrasyonu için de geçerlidir.

Üçüncü taraf tedarikçilerin mekanik sistemlerini destekler
Otomatik ayarlama fonksiyonu, döner ve doğrusal hareketlerin kolay işletmeye alınmasını destekler. Bağlanan Festo servo mo­torların ve lineer mekanizmaların kontrol davranışlarını otomatik olarak optimize eder ve aynı zamanda işletmeye alma sırasında üçüncü taraf tedarikçilerin mekanik sistemlerini destekler.
EMMT-AS, zorlu ve dinamik uygulamalar için kullanılan bir AC senkron servo motordur. Servo motor EMMT-AS’nin güç kayna­ğı, enkoder ve fren için bir tek kablo çözümü (OCP) kullanılarak bağlanması, montaj işçiliğini basitleştirir ve azaltır. Ayrıca, kontrol panosunda yer kazandırır. Teknik olarak bu, düşük kilit torkuyla karakterize edilir. Dolayısıyla, ayarlanması kolaydır ve lineer ve döner konumlandırma görevleri için yol doğruluğunu garanti eder.

Hızlı işletmeye alma
İlgili tüm motor verilerini içeren ve doğrudan CMMT-AS’den okunabilen entegre elektronik etiket plakası ile kolay, güvenilir ve özellikle daha hızlı işletmeye alma mümkündür.
Ücretsiz Festo Automation Suite, mekanik sistemden buluta kadar sayısız yeni ürün ve çözümle otomasyon piyasasına giren, sürekli genişleyen Festo Otomasyon Platformu’nun ana yazılımıdır. Elektrikli Festo komponentlerinin parametrelendirme, programlama ve bakımını bir programda birleştirerek, mekanik sistemden kontrolöre tüm sürücü paketinin sadece birkaç sezgi­sel adımla işletmeye alınmasını mümkün kılar.

Tam bağlanırlık
Servo sürücü CMMT-AS ve servo motor EMMT-AS, Festo’nun tam bağlanabilirlik felsefesinin; yani, bir iş parçasını mekanik bağlantılarından ve elektriksel arayüzlerinden, işletmeye alma ve kontrolör programlamaya kadar tamamen buluta bağlama ye­teneğinin önemli bir parçasıdır. Bu, mekanik teknoloji ve elektrik teknolojisi bağlantılarında ve aynı zamanda kontrol düzeyleri ve bunların donanım ve yazılımla olan arayüzlerinde, her bir makine yapımcısının ve otomasyon mühendisinin işini kolaylaş­tırmaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ