Makine Haber

Knobel: “Zorlu piyasa şartlarına rağmen güçlü bir performans sergiledik”

Covid-19 salgınının hayatın her alanında etkisini gösterdiğini ve aynı zamanda küresel ekonomiye ciddi bir darbe vurduğunu ifade eden Henkel CEO’su Carsten Knobel, söz konusu duruma rağmen ilk çeyrekte güçlü bir satış performansı ortaya koyduklarının altını çizdi.

Knobel: “Zorlu piyasa şartlarına rağmen güçlü bir performans sergiledik”

Henkel’in iş performansı 2020 mali yılının ilk çeyreğinde Covid-19 salgınından etkilendi. Grup genelinde satışlar nominal olarak yüzde 0,8 oranında azalarak, 4,9 milyar Euro seviyesinde gerçekleşti. Salgının etkilerine karşın satışlar, organik olarak geçen yılın aynı çeyreğine ait seviyenin sadece hafif bir oranda altında, yüzde 0,9 oranında bir azalma göstererek gerçekleşti.
Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Henkel CEO’su Carsten Knobel, şunları aktardı: “An itibariyle çok zorlu bir durumla karşı karşıyayız. Covid-19 salgını hayatın her alanında etkisini gösterdi ve aynı zamanda küresel ekonomiye ciddi bir darbe vurdu. Buna rağmen, ilk çeyrekte güçlü bir satış performansı ortaya koyduk. Bu kriz döneminde; çalışanlarımızın, müşterilerimizin ve iş ortaklarımızın sağlığı ve güvenliği önceliklerimizin başında geliyor. Sürecin ilk dönemlerinde kapsamlı nitelikte koruyucu önlemlerimizi uygulamaya aldık. Aynı zamanda, bu zorlu şartlara karşın faaliyetlerimizi sürdürmek ve müşterilerimize hizmet vermeye devam etmek için mümkün olan her şeyi gerçekleştirdik. Buna ek olarak; ürün bağışları ve finansal desteği içeren küresel bir dayanışma programını hayata geçirdik. Son olarak da, yeni stratejik çerçevemizin uygulanma sürecini ilk çeyrekte başlattık.”
Kriz değişim geçirdikçe; uyum sağlamayı, hızlı ve esnek bir şekilde piyasalardaki değişimlere cevap vermeyi sürdüreceklerini ifade eden Knobel, “Kendini adamış bir biçimde çalışan global ekibimiz, amaca yönelik büyümeye odaklanmış yeni stratejik çerçevemiz ve güçlü bilançomuzla; bu zor durumla baş edecek şekilde konumlanmış durumda olduğumuza ve bu krizden daha güçlü bir şekilde çıkacağımıza inanıyorum” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ