Makine Haber

Knobel: “Salgın döneminde devlet yardımına başvurmadık ve iş gücümüzü azaltmadık”

2020’nin ilk altı ayında oldukça güçlü bir serbest nakit akışı ortaya koyduklarını ifade eden Henkel CEO’su Carsten Knobel, salgın nedeniyle kısa çalışma opsiyonunu kullanmadıklarını, devlet yardımına başvurmadıklarını ve iş güçlerini azaltmadıklarını dile getirdi.

Knobel: “Salgın döneminde devlet yardımına başvurmadık ve iş gücümüzü azaltmadık”

2020 yılının ilk altı ayında yaklaşık 9,5 milyar Euro’luk satış rakamına ulaşan Henkel’in faaliyet kârı 1,2 milyar Euro oldu. Covid-19 salgını nedeniyle kısa çalışma opsiyonunu kullanmayan şirket, devlet yardımına da başvurmadı ve iş gücünü azaltmadı.
2020’nin ilk altı ayında satışlarının yaklaşık 9,5 milyar Euro olduğunu aktaran Henkel CEO’su Carsten Knobel, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Söz konusu dönemde faaliyet kârımız 1,2 milyar Euro idi. Oldukça güçlü bir serbest nakit akışı ortaya koyduk ve net mali durumumuzu daha ileri taşıdık. Salgın nedeniyle kısa çalışma opsiyonunu kullanmadık, devlet yardımına başvurmadık ve iş gücümüzü azaltmadık. Özetle; daha önce benzeri görülmemiş zorlu bir ortam içinde dâhi genel olarak güçlü bir performans ortaya koyduk.”
Mevcut durumu yönetirken gelecek yılları etkileyecek olan iddialı büyüme programlarına bütünüyle bağlı kalmaya devam ettiklerini belirten Knobel, “Yeni stratejik çerçevemiz doğrultusunda ilk girişimlere başladık ve amaca yönelik büyümeye dönük programımızı aktif bir şekilde hayata geçirmeye devam edeceğiz” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ