Makine Haber

Knobel: “Covid-19 krizinin etkileri piyasa koşullarını belirlemeye devam ediyor”

Küresel Covid-19 krizinin etkilerinin piyasa koşullarını belirlemeyi sürdürdüğünü ifade eden Henkel CEO’su Carsten Knobel, buna karşın üç iş birimlerinin de katkıları ile üçüncü çeyrekte iyi bir iş performansı ortaya koyduklarını dile getirdi.

Knobel: “Covid-19 krizinin etkileri piyasa koşullarını belirlemeye devam ediyor”

Henkel, 2020 mali yılının üçüncü çeyreğinde, Covid-19 salgını sebebiyle devam etmekte olan zorlu ekonomik ortama karşın, yüzde 3,9 oranında artışla güçlü bir organik satış büyümesi sergiledi.
Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Henkel CEO’su Carsten Knobel, “Küresel Covid-19 krizinin etkileri piyasa koşullarını belirlemeye devam ediyor. Buna karşın Henkel, üç iş biriminin de katkılarıyla üçüncü çeyrekte iyi bir iş performansı ortaya koydu. Bu durum, endüstriyel ve tüketici ürünleri iş birimlerimiz ile müşterilerimize sunmakta olduğumuz, başarılı markalar ve yenilikçi teknolojilerden oluşan güçlü ve çeşitlilik gösteren portföyümüzün bir göstergesi. Buna ek olarak; pazarlama, inovasyon ve dijitalleşme alanlarındaki ek yatırımlarımızın da karşılığını almaya başladık. Aynı zamanda, üçüncü çeyrekte dijital satışlarımızın toplam satışlar içindeki payını yüzde 15’in üzerine çıkararak önemli ölçüde artırdık” ifadelerini kullandık.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ