Makine Haber

Kimyevi Maddeler ve Mamulleri Ar-Ge Proje Pazarı’nın ödül töreni için geri sayım başladı

T.C. Ticaret Bakanlığı onayında, İKMİB organizasyonu ve TÜBİTAK desteği ile düzenlenen Kimyevi Maddeler ve Mamulleri Ar-Ge Proje Pazarı, bu yıl 9. kez gerçekleştirilecek. Pandemi dolayısıyla dijital olarak düzenlenecek etkinliğin ödül töreni 21 Kasım tarihinde yapılacak.

Kimyevi Maddeler ve Mamulleri Ar-Ge Proje Pazarı’nın ödül töreni için geri sayım başladı

2011 yılından beri düzenli olarak gerçekleştirilen Kimya Ar-Ge Proje Pazarı; kimya sektöründe inovatif ve Ar-Ge yönü güçlü, uygulanabilir fikirleri ticarileştirmeyi hedefliyor. Etkinlikte başvurular; ‘İlaç’, ‘Medikal’, ‘Boyalar ve Yapıştırıcılar’, ‘Plastik ve Kauçuk’, ‘Kozmetik-Sabun ve Temizlik Ürünleri’ ve ‘Temel Kimyasallar’ olmak üzere 6 ayrı kategoride değerlendirilecek. Kimya Ar-Ge Proje Pazarı’nda derece alan proje sahiplerine 600 bin TL ve ek olarak ticarileşen projelere verilecek 100 bin TL özel ödül ile toplam 700 bin TL para ödülü verilecek.

Pelister: “Etkinliğimizin bu yıl 9.’sunu gerçekleştireceğiz”


Bu yıl yapılacak Kimya Ar-Ge Proje Pazarı yarışması ve ödül töreni hakkında değerlendirmelerde bulunan İKMİB (İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği) Yönetim Kurulu Başkanı Adil Pelister, “İKMİB olarak, 2011 yılından beri düzenlediğimiz Kimya Ar-Ge Proje Pazarı etkinliğimizin bu yıl 9.’sunu gerçekleştireceğiz. Nisan ayında yapmayı planladığımız etkinliği pandemi dolayısıyla ertelemek durumunda kaldık. 9 Ekim 2020 tarihine kadar uzattığımız başvurularımız tamamlandı. 31 Ekim 2020 tarihinde finale kalan projeleri açıklayacağız. 21 Kasım 2020 tarihinde de finalist proje sahiplerinin yapacağı sunumlar sonrasında, jüri kurulumuzun yapacakları değerlendirmeler sonucunda ödül alanları açıklayacağız. Ödül törenimizi dijital ortamda canlı yayınla gerçekleştireceğiz” diye konuştu.

“Geniş bir katılımcı kitlesine sahip”
Ar-Ge Proje Pazarı kapsamında; akademisyenler, sanayiciler, girişimciler, müteşebbisler ve öğrencilerden oluşan geniş bir katılımcı kitlesinin olduğunu dile getiren Pelister, şöyle konuştu: “Amacımız; Ar-Ge ve inovasyon kültürünün yaygınlaşmasına katkıda bulunmak ve üniversite-sanayi-kamu-girişimci iş birliği ile yüksek katma değerli üretimi ve dolayısıyla ihracatı artırmak. Her kategoride; birinciye 50 bin TL, ikinciye 30 bin TL ve üçüncüye 20 bin TL ödül vereceğiz. Ayrıca, ülke ekonomimize kısa zamanda katkı sağlayabilmesi adına, ödül alan projelerden bir yıl içinde ticarileşmiş olan tüm projelere toplamda 100 bin TL ilave ödül vereceğiz.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ