Makine Haber

İSO, kamu alımları konusunda sanayicileri bilgilendirdi

İstanbul Sanayi Odası tarafından düzenlenen Devlet Malzeme Ofisi (DMO)-Kamuda Akıllı Satınalma Süreçleri Webınarı’nda; DMO Tedarikçi ve Müşteri İlişkileri Daire Başkanı Ümit Cengiz Uysal, kamu alımları konusunda sanayicileri bilgilendirdi.

İSO, kamu alımları konusunda sanayicileri bilgilendirdi

İstanbul Sanayi Odası (İSO), kamu alımlarında daha etkin ve verimli bir sürecin yürütülmesi ve konu hakkında sanayicileri bilgilendirmek için bir video konferans düzenledi. Devlet Malzeme Ofisi (DMO)-Kamuda Akıllı Satınalma Süreçleri Webınarı’nda; DMO Tedarikçi ve Müşteri İlişkileri Daire Başkanı Ümit Cengiz Uysal, DMO’nun önümüzdeki günlerde tedariki yapılacak olan hizmet ve malzemeleri hakkında bilgi paylaşımı yaptı.
Son beş yılda kamu alımlarında artış olduğunu ifade eden Uysal, kamu alımlarının yüzde 10’unu DMO’nun; kalan alımların ise Kamu İhale Kurumu tarafından ihale ile yapıldığını belirtti. DMO’nun daha çok mal ve hizmetlerle ilgilendiğini aktaran ve kamu alımlarının bir politika aracı olduğunu anlatan Uysal, son yıllarda yerliliğin desteklenmesi gibi konuların öne çıktığını dile getirdi. Bilişim, filo yönetimi ve sağlık alımı üzerine uzmanlaştıklarını ifade eden Uysal, DMO’nun günde 18 milyon TL ödeme yaptığının bilgisini verdi. Ödemelerin gününde ve ideal zamanlarda yapıldığını aktaran Uysal, satışların yüzde 55’ini e-market üzerinden yaptıklarına dikkat çekti. Ar-Ge ürünü olan satıcıları teknokatalog platformuna yönlendirdiklerini kaydeden Ümit Cengiz Uysal, bilgilendirmenin ardından katılımcılardan gelen soruları yanıtladı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ