Makine Haber

İşletmelerde verimliliği artırın otomatik makineler

Elektriksel bağlantılar, sinyal, veri, güç dağıtım ve işlenmesi alanında endüstriyel çözümler sunan Weidmüller, otomatik makineleri ile işleri kolaylaştırarak zamandan tasarruf sağlıyor. İşletmelerdeki verimliliği artıran söz konusu makineler, uzun bakım aralıkları ve servis ömürleri ile de dikkat çekiyor.

İşletmelerde verimliliği artırın otomatik makineler

Weidmüller

Tesisler ve binalarda kablo kurulum sürelerinin iyileştirilmesi önemli bir talep olmakla birlikte, kablo kesme, soyma ve yüksükleme işlemlerini rasyonelleştirmek ve hızlandırmak için kablo kurulum süreçlerinin otomasyonu gerekli oluyor. Elektrik bağlantı elemanları sektörünün öncü firmalarından Weidmüller ise, geniş ürün yelpazesinde bulunan otomatik makineler ile işletmelerde verimliliği artırıyor. İşleri daha kolay hale getirip zaman tasarrufu sağlayan bu makineler, kablo montajı için işlem sürelerini kısaltarak, panel konstrüksiyon verimliliğine katkı sağlıyor. Yüksek kaliteli metal bileşenler içeren otomatik makineler, uzun bakım aralıkları ve servis ömürleri ile dikkat çekiyor. Soyma makineleri farklı yalıtım malzemelerinde bile sabit bir performans elde edebilirken; kesme makineleri de işlenen tüm iletkenlerin tutarlı kesim kalitesini ve boyutsal doğruluğunu garanti ediyor.

Hızlı çalışma, uzatılmış bakım aralıkları ve uzun servis ömrü sağlıyor
Weidmüller ürün yelpazesinde bulunan Kablo İşleme Merkezi (WPC), kanıtlanmış bileşenleri kablo işleme makineleri ve endüstriyel yazıcılardan oluşan modüler bir montaj sisteminde birleştiriyor. Yeni nesil kablo soyma ve kıvırma makineleri, çok amaçlı ayarlanabilir soyma ünitesi ve kullanıcı dostu dokunmatik ekranla donatılan kablo soyma ve yüksükleme makineleri ise; hızlı çalışma, uzatılmış bakım aralıkları ve uzun servis ömrü sağlıyor. Otomatik kesiciler de, modele bağlı olarak; sağlam ve çok telli kabloları, tek kabloları, yassı kabloları, yuvarlak kabloları, yalıtım borularını ve hortumlarını hassas çalışma ve kullanım kolaylığı ile mikro işlemci kontrolü altında uzatıyor ve kesiyor. Elektrikle çalışan otomatik sıyırıcılar, farklı yalıtım türlerine sahip iletkenlerin hassas şekilde soyulmasını sağlıyor. İlgili kablo kesitine otomatik ayarlanabilen Weidmüller kablo soyma makineleri, basit kullanımın yanı sıra yüksek derecede kullanıcı dostu özellik sunuyor.

Kurulum süresi verimliliğini üst noktalara taşıyor
Üretim alanındaki uygulama seçenekleri ile gerçek esneklik sunan PowerCrimper 6.0 yüksükleme makinesi, takım değişiklikleri yapmadan farklı tipte tel uç yüksüklerini (bilezikli, bileziksiz ve ikizsiz) işleyebiliyor. Bu kapsamlı makine, kullanım kolaylığı ve yüksek esnekliği ile kurulum süresi verimliliğini üst noktalara taşıyor. PowerCrimper 6.0 yüksükleme makinesinin avantajları arasında; alet değişimi olmadan tel ucu yüksük tipinin değişimi, kıvrım uzunluklarının aletsiz değişimi ve Weidmüller kablo ucu yüksükleriyle elde edilebilen UL sertifikalı bağlantılar bulunuyor.

İlgili kesit aralığına göre kolayca ayarlanabiliyor
Tamamen elektronik-pnomatik programlanabilir bir makine olan Crimpix LS, makinede hız ve uç açma mesafeleri gibi parametreleri program üzerinden ayarlama imkânı sunuyor. Otomatik kablo soyma ve yüksükleme için kullanılan Crimpix LS, ilgili kesit aralığına göre kolayca ayarlanabiliyor. Zaman kazandıran ve verimli işleme sağlayan Crimpix LS, soyma yüksükleme işlemini bir çalışma adımında gerçekleştiriyor.

Dokunmatik ekran üzerinden kolayca ayarlanabiliyor
Crimpfix R Vario ile kablo soyma ve yüksükleme tek bir adımda enine kesit dokunmatik ekran üzerinden kolayca ayarlanabiliyor. Sağladığı basit menü navigasyonu ile gerekli tüm çalışma verilerini sunarken çalışma süresinden de tasarruf sağlayan Crimpfix R Vario, ayrıca tel uçlu yüksüklerin işlenmesi sırasında yüksek düzeyde esneklik sunuyor. Elektronik-pnömatik soyma ve yüksükleme makinesi, hızlı işlem süreleri ve çeşitli kesitler arasında basit kullanım ile karakterize edilebiliyor. Makinenin avantajları arasında; UL sertifikalı bağlantılar, tüm kesitleri monte etmek için beş yuvalı şarjör ve kıvrım uzunluğu ayarlarının aletsiz değiştirilmesi bulunuyor.

Yüksek derecede kullanıcı dostu özelliklere sahip
Elektrikle çalışan otomatik kablo sıyırıcılar, farklı yalıtım türlerine sahip iletkenlerin hassas şekilde soyulmasını sağlıyor. PowerStripper 6.0, ilgili kablo kesitine otomatik ayarlama ve basit kullanım gibi yüksek derecede kullanıcı dostu özelliklere sahip. Bireysel kabloların hızlı ve verimli otomatik soyulmasını sağlayan ve çeşitli tel kesitleri için tasarlanan (PS 6.0: 0.5 ilâ 6 mm²) PowerStripper 6.0, kısmi soyma fonksiyonunu da içeriyor. Tel kesitlerinin kademesiz olarak ayarlanması ile takım değiştirme zorunluluğu bulunmayan PowerStripper 6.0, soyma ve yalıtım çekme uzunluğunun 3 ilâ 20 mm arasında sürekli ayarlanmasını sağlayan yapısıyla öne çıkıyor.

Yüksek tekrarlama hassasiyeti
Bireysel kabloları otomatik olarak kesmek için kullanılan Cutfix 8, hassas servo DC sürücü sayesinde yüksek tekrarlama hassasiyeti içeriyor. Ek olarak; IBM uyumlu PC ile otomatik kesiciyi kontrol etmek için arayüz sağlıyor. Entegre USB ara birimli Cutfix 8 kesme makinesi ve içerdiği kapsamlı yazılım paketi, CAE verilerinin üretimde kolayca kullanılabileceği anlamına geliyor. Bu nedenle, planlama aşamasındaki mevcut veriler, kontrol kabininin üretimi için teslimatla birlikte verilen gerekli yazılımla hızlı ve güvenilir bir şekilde aktarılabiliyor. Yenilikçi kesme makinesinin arayüzü sayesinde, başlangıç ve bitiş noktaları ile terminal adları gibi CAE verileri makinenin ekranında kolayca görüntülenebiliyor. Veriler demetler halinde iletiliyor ve işlem adım adım gerçekleştiriliyor. Kesim siparişleri için doğrudan makinedeki dokunmatik ekran üzerinden veri girme seçeneği de bulunuyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ