Makine Haber

İşletmelerde hızı, kaliteyi ve verimliliği artıran teknoloji

Alanında lider global markalar arasında yer alan Weidmüller, iş yerleri için yenilikçi çözümler sunuyor. ‘Workplace Solutions’ olarak adlandırdığı konsept ile işletmelerde yüksek verimlilik sağlayan şirket, aynı zamanda yüzde 80 daha hızlı ve güvenli işlem yapma imkânı tanıyor.

İşletmelerde hızı, kaliteyi ve verimliliği artıran teknoloji

Weidmüller

Stuttgart Üniversitesi Takım Tezgahları ve Üretim Üniteleri Kontrol Mühendisliği Enstitüsü tarafından yapılan ‘Panel building 4.0’ çalışması, iş süreçlerinde en fazla zaman harcanan aşamaların planlama ve kurulum olduğunu gösteriyor. Proje planlamasının yapılması ve gerekli diyagramların oluşturulması, planlama süreci için gereken zamanın yüzde 50’sinden fazlasını; kurulum sırasında genellikle mekanik montaj ve kablolama için gerekli olan manuel işlemlerin toplamı ise, montaj işlemi için harcanan zamanın yüzde 70’ini oluşturuyor. Elektrik bağlantı elemanları sektörünün lider firmalarından Weidmüller ise, iş yerleri için sunduğu yenilikçi çözümleri ile yüksek verimliliğin yanı sıra, iş süreçlerinin daha hızlı ve güvenli bir şekilde tamamlanmasına imkân tanıyor.

Yüzde 80 daha hızlı ve güvenli işlem imkânı
Standardizasyon, otomasyon ve entegre çözümler, özellikle değişken mühendislik işlemlerinin ve zaman alan manuel işlemlerin gerçekleştiği alanlarda önemli bir optimizasyon potansiyeli sunuyor. Her bir çalışma adımının bir sonraki adımla mükemmel bir şekilde birleştiği bir portföy sunan Weidmüller, yüzde 80 daha hızlı ve daha güvenli işlemler sağlıyor.
Şirket; verimliliği artırmak amacıyla mekanik montaj ve kablolama gibi zaman alan iş süreçleri için en iyi şekilde uyarlanmış aletler, markalamalar ve yazıcılarla yenilikler geliştiriyor. İleri teknoloji ile yüksek kaliteli ürünler üreten Weidmüller, 40 yıldan uzun süredir; makineler, markalamalar, yazıcılar ve çeşitli el aletleri için çalışmalarını sürdürüyor ve premium ürünlerle ilgili tüm sertifikaları ve onaylarını alıyor. Aynı zamanda yüzde 100 planlama güvenilirliği de sunan şirket; tam veri tutarlılığı ile olası hata kaynaklarını azaltarak, zaman alan iş süreçlerini düzenliyor ve böylelikle verimlilik artışı sağlıyor.

Hata riskini azaltıyor
İş yerlerinde daha fazla verimlilik sağlayan Weidmüller, yazılım çözümleri ile manuel çalışma adımlarını ortadan kaldırarak hata riskini azaltıyor. CAE arayüzleri sayesinde, verilerin en yaygın mühendislik ortamlarında hızlı ve kolay bir şekilde sunulmasına imkân tanıyan şirket, özellikle zorlu proje işlerinde ciddi oranda zaman ve maliyet tasarrufu sağlıyor. CAE verileri için çoklu giriş seçenekleri de sunan Weidmüller, üretim süreçlerine optimum entegrasyon sağlıyor. Aynı zamanda tel uçlu yüksükler ve işaretleyicilerle güvenilir yenileme ve optimal süreç güvenilirliği sunuyor.

İş süreçlerini mükemmel şekilde tamamlıyor
Akıllıca birleştirilmiş ekipmanlar sayesinde yüksek kalite sağlayan Weidmüller, günün sonunda eksik araçların hızlı tespitini yapıyor. Ayrıca, MultiCard markalamaları ve QR kodları ile etiketlemeye ek destek sağlıyor. Yazılım, markalamalar, yazıcılar, otomatik makineler, araçlar, kablo kanalları ve termal yönetim ile de iş süreçlerini mükemmel şekilde tamamlıyor.

Yüksek esnekliğe sahip
Weidmüller Kablo İşleme Merkezi ürün grubu; kablo işleme makineleri, endüstriyel yazıcılar ve bileşenleri arabirimler aracılığıyla kontrol eden entegre yazılımdan oluşuyor. Her müşteriye özel uyarlama için yüksek esnekliğine sahip bu ürün grubunun özellikleri arasında; kablo işleme için modüler sistem, Cutfix 8 Arayüz, Crimpfix R Vario, THM Multimark, mobil servis arabaları (panel ve dokunmatik ekran dâhil) bileşenleri, bir atölye arabası üzerinde mobil ünite (panel dâhil), işlenecek bileşenler arasında iletişim için kendine özgü yazılım ve CAE verileri için çoklu giriş seçenekleri mevcut.

Pano kablolama alanında da inovatif çözümler sunuyor
Zaman alan ve çok önemli bir süreç olan pano kablolama alanında da inovatif çözümler sunan şirket, el aletleri ve çalışma malzemelerine hızlı ve verimli bir şekilde ulaşmak için düzenleme yapılmasına olanak sağlıyor. Weidmüller el aleti dolabı, el aletlerinin ölçülerine göre biçimlendirilmiş çekmecelere mükemmel bir şekilde uyarlanmış yüksek kalitede köpük dolgular içeriyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ