Makine Haber

İSDER ve İMDER mesleki eğitime desteğini sürdürüyor

Milli Eğitim Bakanlığı ile İSDER ve İMDER arasında imzalanan ‘7 Bölge 7 Okul Projesi Protokolü’ kapsamında, İstanbul Haydarpaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Motorlu Araçlar Teknolojisi-İş Makinaları Dalı öğrencilerine Hasel İstif Makinaları firması tarafından eğitim verildi.

İSDER ve İMDER mesleki eğitime desteğini sürdürüyor

İstif Makinaları Distribütörleri ve İmalatçıları Derneği (İSDER) ile Türkiye İş Makinaları Distribütörleri ve İmalatçıları Birliği (İMDER), sektöre alışmaları için mesleki ve teknik eğitim alanında öğrencilere destek vermeye devam ediyor. T.C Milli Eğitim Bakanlığı ile İSDER ve İMDER arasında imzalanan ‘7 Bölge 7 Okul Projesi Protokolü’ kapsamında, İstanbul Haydarpaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Motorlu Araçlar Teknolojisi-İş Makinaları Dalı öğrencilerine Hasel İstif Makinaları firması tarafından eğitim verildi.
Eğitime katılan 17 öğrenciye dizel forkliftler hakkında teknik bilgiler verilirken, forklifti oluşturan parçaların görevleri ve periyodik bakımlarıyla ilgili bilgilendirmeler yapıldı. İş güvenliği eğitimi alan öğrencilere, atölyede uygulamalı olarak dizel ve elektrikli forklift bakımı eğitimi de verildi.

Akbaytogan: “İlerleyen dönemlerde hibe desteği de vereceğiz”


İSDER Yönetim Kurulu Başkanı ve Hasel İstif Makinaları Genel Müdürü Ender Akbaytogan, “Sektördeki nitelikli teknik personel yetersizliğinden dolayı, bu eğitimler Türkiye genelinde 7 coğrafi bölgede verilmeye devam ediyor. Milli Eğitim Bakanlığı ile yaptığımız protokol kapsamında, İSDER ve İMDER olarak ortaklaşa yürüttüğümüz bu eğitimlerin nitelikli teknik personelin yetiştirilmesi için oldukça önemli olduğunu düşünüyoruz. Çünkü, teknik servis bölümleri için yapılan işe alımlarda mesleki ve teknik lise mezunu olmak en önemli şartlardan birisi. İlerleyen dönemlerde okullarımıza makine de hibe edeceğiz” diye konuştu.

“Nitelikli eleman ihtiyacının karşılanması için önemli bir adım”
Eğitimlerin, öğrencilerin okulda öğrendiklerini uygulamalı olarak görmeleri ve çalışacakları sektörü sevmeleri açısından oldukça önemli olduğunu vurgulayan Akbaytogan, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Yeni teknolojileri bilen ve uygulayan, çağa uyumlu nesiller yetiştirilmesi ve nitelikli eleman ihtiyacının karşılanması için önemli bir adım niteliğinde olan bu eğitimlerle bir okulumuza daha ulaşmış olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Sektördeki gelişmeleri yerinde gören öğrenciler, teoride sahip oldukları bilgileri pratiğe dönüştürmek ve eksikliklerini tamamlamak için eğitimlerin oldukça faydalı olduğunu söylüyorlar. Ayrıca, İSDER ve İMDER desteğiyle mezun oldukları alanlarda çalışma fırsatını yakalayabiliyorlar. T.C Milli Eğitim Bakanlığı’nın ve üyelerimizin desteğiyle çıkmış olduğumuz bu yolda, yapılan çalışmaların meyvelerini en kısa zamanda almaya başlayacağımıza inanıyoruz.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ