Makine Haber

İnsanlar için insanlarla çalışan robotlar

Günümüz dünyasının iş birliğine dayalı robotları; mevcut endüstriyel robotların eylemlerinin tekrar tekrar, kesin ve etkili bir şekilde gerçekleştirilmesi gibi bazı klasik değerlerini paylaşıyorlar. Ancak tek bir farkla; güvenli ve insanlara yakın çalışabilme.

İnsanlar için insanlarla çalışan robotlar

Stäubli Robotics

Günümüzde müşteriler üretkenliklerini somut bir şekilde artırmak istiyorlar. Birçok endüstride rekabet koşulları, üretim hatlarının hızla değişen teknolojilere uyarlanmasını gerektiriyor. Bu da, daha kısa üretim partilerine cevap verebilmek için; taşınabilir, kompakt, kolay entegre edilebilen ve insanlarla yan yana güvenle çalışabilen, gerektiğinde kısa çevrim sürelerini gerçekleştiren robotları gerektiriyor.
Günümüzün iş birliğine dayalı robotları; mevcut endüstriyel robotların eylemlerinin tekrar tekrar,
kesin ve etkili bir şekilde gerçekleştirilmesi gibi bazı klasik değerlerini paylaşıyorlar. Ancak tek bir farkla; güvenli ve insanlara yakın çalışabilme.
Geleneksel endüstriyel robotlar, çoğu üreticinin ihtiyaç duyduğu hacimli çıktıyı sağlayan yüksek hızları ve yüksek performanslarıyla ünlüler. Bu nedenle robot üreticileri için önemli olan; üretim tesislerinin gereksinimlerini güvenli ve yüksek performansın yanında, insan ve makine iş birliği ile karşılayan makineler sunmak. Böylelikle, müşteriler çalışma alanlarını küçülterek ve üretim hatlarına daha fazla robot ekleyerek tesislerinde daha esnek çalışma imkânını yakalayabilirler.

İnsan ve makinenin yan yana güvenle çalışmasına olanak sağlıyor
Stäubli Robotics, yeni nesil robotları ile üreticilerin artan üretkenlik ihtiyaçlarını karşılarken; insan ve makinenin yan yana güvenle çalışmasına olanak sağlıyor. Şirket; yeni Power Cobot kolaboratif robot ürün serisi ile hem sürdürebilir yüksek performansı garanti ediyor, hem de endüstrinin sunduğu en yüksek güvenlik sınıfını (SIL3/PLe) sağlayarak, iş birlikçi uygulamalarda maksimum güvenliği de garanti ediyor.
Eskiden artan üretkenlik ve iş birliği, birbirini dışlayan çıkarlardı. Stäubli için en önemli şey; her ikisinin de ihtiyacını karşılayan tek bir robot çözümü sağlamak.
Bir robot satın almadan ve kurmadan önce Stäubli, müşterileri ile tüm detayları çalışıyor. Çünkü şirket, eğitimin performansa katkısının önemli bir unsur olduğuna inanıyor. Stäubli bu nedenle; kurulum öncesinde, sırasında ve sonrasında küresel eğitim ve uygulama desteği sağlıyor. Firma, robotların üretim süreçlerine entegre edilmesi için müşterilerinin iş akışlarını yeniden tanımlamalarına bile yardımcı oluyor.

Stäubli üç ana alanda faaliyet gösteriyor
Stäubli, üç ana alanda faaliyet gösteren mekatronik çözüm sağlayıcıdır:
Robotik: 4 ve 6 eksenli endüstriyel robotlar, mobil robot çözümleri ve AGV’ler ile ilgili yazılım
çözümleri.
Konnektörler: Güç, sinyal dâhil her türlü akışkan için hızlı sök-tak ve yüksek döngüyü garanti eden bağlantı elemanları ve sektörlere dönük özel bağlantı çözümleri.
Tekstil: Dokuma makinaları için ağızlık açma makinaları, dokuma hazırlık makinaları; teknik dokuma ve halı dokuma makinaları.
5 bin 500 üzerinde çalışanından yaklaşık 600’ı Ar-Ge alanında çalışan şirket, global cirosunun yaklaşık yüzde 10’unu Ar-Ge çalışmalarına ayırıyor. Stäubli ayrıca, 2 binin üzerinde de patente sahip.
Stäubli Türkiye, sanayi şehirlerinin kesiştiği ve iş bağlantılarının en yoğun bölgelerde hizmet veriyor. Türkiye genelinde 80’i aşan satış ve servis personel ağı ile şirket sektörel ihtiyaca özel çözümlerini Türkiye’nin her yerine ulaştırıyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ