Makine Haber

İKMİB, Türkiye’nin koronavirüs ile mücadelesine desteğini sürdürüyor

Sağlık çalışanlarına desteğini sürdüren İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği, Plastik Sanayicileri Derneği iş birliği ile 110 bin sağlık siperi üretmeye başladı. İKMİB, ilk aşamada 20 bin sağlık siperini Sağlık Bakanlığı’na teslim etti.

İKMİB, Türkiye’nin koronavirüs ile mücadelesine desteğini sürdürüyor

İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (İKMİB), sağlık çalışanlarına desteğini sürdürüyor. Daha önce TİM adına 100 bin litre dezenfektan teslimatı yapan İKMİB, koronavirüsle mücadelede sağlık çalışanlarının yüz koruyucu sağlık siperi ihtiyacını karşılamak üzere harekete geçti. Plastik Sanayicileri Derneği (PAGDER) iş birliği ile 110 bin sağlık siperi üretmeye başlayan İKMİB, ilk aşamada 20 bin sağlık siperini Sağlık Bakanlığı’na teslim etti.

Pelister: “Sağlık çalışanlarımıza destek olmaktan mutluluk duyuyoruz”


Yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgınının Türkiye’de de etkisini göstermesiyle yüksek risk altında kalan sağlık çalışanlarının yüz koruyucu sağlık siperi ihtiyacının hızla arttığını söyleyen İKMİB Yönetim Kurulu Başkanı Adil Pelister, “İKMİB olarak, ‘önce sağlık’ anlayışıyla hareket ediyoruz. İçinde bulunduğumuz bu zor dönemde, sağlık sektörümüzün ihtiyaçlarını karşılamak için TİM’in öncülüğünde yeni bir üretim seferberliği başlatmıştık. İKMİB olarak; gece-gündüz demeden özveriyle çalışan tüm hekimlerimiz ve sağlık personelimiz için, dezenfektan ve temizlik malzemeleri başta olmak üzere gerekli olan her türlü kimyasalların tedarikini sağlayacağımızı söyledik. Bu kapsamda, 100 bin litre dezenfektanı TİM adına Sağlık Bakanlığımıza ve hastanelerimize teslim ettik. Bir diğer ihtiyaç olan, virüse maruz kalma riskini azaltacak sağlık siperi konusunda da sağlık çalışanlarımıza destek olmaktan mutluluk duyuyoruz” dedi.
PAGDER iş birliği ile 110 bin sağlık siperini Sağlık Bakanlığı ve Türk Kızılayı’na teslim edeceklerini bildiren Pelister, sözlerini şu şekilde noktaladı: “İlk etapta 20 bin sağlık siperini dün Sağlık Bakanlığı’na teslim ederken, 5 bin sağlık siperini de Kızılay’a teslim ettik. Birlik ve dayanışma ile bu süreci daha kolay atlatacağımıza inanıyoruz. İKMİB olarak, her zaman milletimizin yanında olmaya devam edeceğiz”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ