Makine Haber

IEC 61850 ve IEC 60870 için LTE desteği ile yeni Ixxat Smart Grid ağ geçitleri

Ixxat SG ağ geçitleri, endüstriyel otomasyon cihazları ile enerji ağları arasındaki iletişimi sağlıyor. Ixxat SG ağ geçidi serisi; artık hücresel bağlantı için 4G/LTE modem ve 4 portlu Ethernet anahtarlama işlevleri sunarak, trafo merkezleri ve elektrik santralleri için ilave enerji ağı seçenekleri sağlayan yeni versiyonlarla genişliyor.

IEC 61850 ve IEC 60870 için LTE desteği ile yeni Ixxat Smart Grid ağ geçitleri

HMS Networks

Ixxat SG-ağ geçitleri, modern enerji santralleri ve güçlendirme sistemleri ile trafo merkezlerinin dijitalleştirilmesini sağlayan büyük ölçekli enerji tüketici kurulumları gibi pek çok enerji otomasyonu alanında kullanılıyor. SG-ağ geçitleri pek çok farklı işlev sağlayabiliyor. Örneğin; kontrol ağlarını endüstriyel otomasyon cihazlarıyla birbirine bağlar, uzaktan erişim sağlar, farklı protokoller arasında ağ geçidi görevi görür ve böylelikle son teknoloji IIoT uygulamalarının geliştirilmesini sağlar.

Artırılmış veri kullanılabilirliği için hızlı hücresel bağlantı
Yeni entegre 4G modem ve kapsamlı protokol desteği ile Ixxat SG-ağ geçitleri, küçük ve uzaktaki enerji dağıtım istasyonlarının kolay dijitalleştirilmesi için ideal bir çözüm. 4G CAT1 bağlantısı, düşük gecikme süresi, yüksek ağ kapsama alanı ve kablolu Ethernet, DSL veya fiber optikten bağımsız evrensel veri kanalı ile 10 Mbps aşağı akış ve 5 Mbps yukarı akış iletişimi sunar. 4G, ana veya yedek iletişim kanalı olarak kullanılabilir. IEC 61850, IEC 60870-5-104, MQTT ve OPC-UA dâhil tüm desteklenen IP tabanlı protokoller, kablosuz bağlantı üzerinden iletilebilir. 4G modem aynı zamanda, bağımsız bir iletişim kanalı olarak da kullanılabilir. Böylelikle, cihaz bakımı ve alarm mesajları (SMS veya MQTT), öngörücü ve uzaktan bakım uygulamalarının doğrudan uygulanmasını sağlar.

Yeni çok yönlü 4 port switch versiyonları tanıtılıyor
4G seçeneğine ek olarak; Ixxat SG ağ geçitlerinin yeni çok bağlantı noktalı sürümleri, artık veri düzeyinde birkaç bağımsız arayüz aracılığıyla ağların güvenli bir şekilde bağlanmasını sağlıyor. Böylelikle, enerji otomasyon ağları ile endüstriyel Ethernet sistemleri (Profinet veya EtherNet/IP gibi) arasındaki veri alışverişi ve ayrıca IoT sistemlerine ve bulut uygulamalarına erişim daha kolay hale geliyor. Her ağ segmenti ayrı olarak bağlanırken; diğer tüm segmentlerle veri alışverişi sürdürülebiliyor. Güvenlik duvarı da dâhil olmak üzere entegre güvenlik işlevleri sayesinde, genel sistemin tasarımı ve bakımı kolay olup; geleneksel ağ geçidi ve anahtar kombinasyonlarının kullanımına kıyasla da, yetkisiz erişime karşı önemli ölçüde daha sağlam ve güvenlidir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ