Makine Haber

HyperFill, robotik sistemlerde yüzde 85’e kadar verimliliği artırıyor

Kaynak sektörünün öncü kuruluşlarından biri olan Lincoln Electric Türkiye, çift telli gazaltı kaynağı uygulaması HyperFill ile kaynak imalat sanayiinde devrim niteliğinde bir geliştirmeye imza atıyor. Söz konusu uygulama, ağır kaynaklı imalat uygulamalarında verimi önemli oranda artırıyor.

HyperFill, robotik sistemlerde yüzde 85’e kadar verimliliği artırıyor

Lincoln Electric Türkiye

Lincoln Electric Türkiye, çift telli gazaltı kaynağı uygulaması HyperFill ile kaynak imalat sanayiinde devrim niteliğinde bir geliştirmeye imza atıyor. Yüksek metal yığma hızları ile çalışmaya olanak sağlayan patentli HyperFill MIG kaynağı yöntemiyle, kaynak banyosunun kararlılığından ve kaynak kalitesinden ödün vermeden mükemmel sonuçlar elde ediliyor.
Sadece bir güç ünitesi, bir tel besleme ünitesi ve bir kontakt memenin kullanıldığı bu iki telli yenilikçi tasarım, herhangi bir ilave sistem ihtiyacına gerek duymadan ve operatör zorluğuna neden olmadan 8.2 kg/saat’in üstünde (robotik uygulamalarda 10.9 kg/saat) metal yığma hızı sağlayan geniş ve düzgün bir ark konisi oluşturuyor. Tek kaynak makinesi ve tek tel besleme ünitesi ile tek tel uygulamalarına göre, yarı otomatik sistemlerde yüzde 54, robotik sistemlerde ise yüzde 85’e kadar verimlilik artışı elde edilebiliyor.

Geniş ve dengeli yayılmış bir ark konisi oluşur
HyperFill kaynak uygulaması ile geniş ve dengeli yayılmış bir ark konisi oluşur. Bu sayede, düzgün ve kararlı kaynak banyosu yüksek metal yığma hızları ile çalışırken proses kullanımını kolaylaştırıyor. Metal yığma hızlarını, tek telle gerçekleştirilen kaynak uygulamalarına göre belirgin oranda artırıyor. HyperFill, ark kararlılığı sayesinde geniş kaynak banyolarının kolay kontrol edilmesine olanak sağlıyor. Telin beslenmesinde sadece bir tel besleme ünitesi, tek torç ve bir kontakt meme kullanılır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ