Makine Haber

Hitachi Vantara Yetkili Eğitim Merkezi törenle açıldı

Hitachi Vantara Yetkili Eğitim Merkezi törenle hizmete girdi. Hitachi Vantara’nın içinde bulunduğu bölgede Dubai’den sonra açılan ikinci merkez olarak hizmet verecek olan İstanbul’daki yetkili eğitim merkezinde ilk eğitim 6 Ocak 2020 tarihinde verilecek.

Hitachi Vantara Yetkili Eğitim Merkezi törenle açıldı

Dijital altyapı ve çözümleri alanında dünyanın önde gelen şirketlerinden Hitachi Vantara, Türkiye’de distribütörlük faaliyetlerini başarıyla sürdüren Linkplus’ı ‘Yetkili Eğitim Merkezi’ olarak atadı.
Kapsamlı eğitim takvimi ile şirketin müşterilerine sürekli teknik eğitimler sağlayacak olan merkez; yeni veri depolama platformu Jupiter’in yanı sıra, Lumada ile yapay zeka, Pentaho ile analitik platform ve Rean Cloud ile bulut teknolojileri alanında müşterilerin uzmanlıklarını ve yetkinliklerini artırarak, Hitachi Vantara’nın ürün ve çözümlerini daha etkin kullanabilmelerini sağlayacak. 3 ilâ 5 gün arasında sürecek eğitimleri tamamlayan katılımcılara Hitachi Vantara sertifikası da verilecek.

Avcı: “Müşterilerimizin hayatlarını kolaylaştırmamızı sağlayacak”
Yetkili Eğitim Merkezi olarak Linkplus’ın seçilmesinin en büyük nedeninin Hitachi Vantara’ya yaptığı katkılar olduğunu belirten Hitachi Vantara Kıdemli Kanal Müdürü Özlem Köklü Avcı, “Linkplus ile olan ilişkilerimizi eğitim alanında geliştirmek, büyütmek, müşterilerimiz ve iş ortaklarımızın ürünlerimizi, çözümlerimizi daha yetkin ve etkin bir şekilde kullanabilmelerini sağlayacak bir ortam oluşturmak, eğitimli bir kullanıcı kitlesi yaratmak en büyük önceliklerimiz arasında yer alıyordu. Bu eğitim merkezi; Türkiye’deki müşterilerimizin yetkinliklerini ve uzmanlıklarını en üst düzeye çıkararak, ürün ve çözümlerimizden en iyi faydayı elde edebilmeleri açısından çok büyük önem taşıyor. İhtiyaç duyulabilecek her türlü kaynağın ve deneyimli eğitmenlerin bulunduğu eğitim merkezimiz, müşterilerimizin hayatlarına dokunarak iş problemlerine yardımcı olmamıza ve hayatlarını kolaylaştırmamıza olanak tanıyacak” dedi.

Soyluoğlu: “Son derece mutluyuz”
Distribütör oldukları ilk günden itibaren Türkiye’de bir eğitim merkezine ihtiyaç duyulduğunu ve söz konusu görevi üstlenmek istediklerini Hitachi Vantara yetkilileri ile paylaştıklarını ifade eden Linkplus İş Geliştirme Direktörü Cenk Soyluoğlu ise, “Bugün bu hayalimizin gerçeğe dönüşmesinden dolayı son derece mutluyuz. Eğitim merkezimiz, sahip olduğumuz bilgi birikimini ve deneyimlerimizi müşterilerimize ve iş ortaklarımıza aktarabilme fırsatı sağlayacak. Tüm eğitimler bizim binamızda gerçekleştirilecek. İlk distribütör olduğumuzda Hitachi Vantara sadece bir veri depolama çözüm üreticisiyken; zaman içerisinde satın alınan şirketlerle birlikte, kurumların dijital dönüşüm yolculuğunda ihtiyaç duyabilecekleri tüm çözümleri tek tek portföyüne kattı. Dolayısıyla, eğitim merkezimizde verilecek eğitimlerde; gerek Hitachi Vantara’nın son derece güçlü olduğu kurumsal veri depolama çözümleriyle ilgili, gerekse yeni nesil bulut teknolojileri ve verinin çok daha iyi kullanılabilmesine olanak tanıyacak, kurumların gerçekten fayda sağlayacakları eğitimler yer alacak” diye konuştu.
.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ