Makine Haber

Hafif ve yüksek verimli çok kademeli ejektör serisi

SMC, robotik kullanımının artmasından kaynaklanan ağırlık azaltma talebine yanıt olarak çok kademeli ejektör serisini yeniledi. Yüksek düzeyde kaçak olan iş parçaları için emiş debisi gereksinimlerini karşılayan ZL1/ZL3/ZL6 serisi, enerji verimliliği de sağlıyor.

Hafif ve yüksek verimli çok kademeli ejektör serisi

SMC

SMC, tasarımı kompakt ve hafif; ancak emiş gücü açısından büyük, yüksek verimli ve çok aşamalı bir ejektör serisini piyasaya sürdü. ZL1/ZL3/ZL6’nın üç aşamalı ejektör, tasarımı ile tek aşamalı bir modele kıyasla yüzde 250 oranında artırılmış bir emiş debisi sağlıyor. Ayrıca, ZL3 ve ZL6’nın piyasaya sürülmesi, maksimum emiş debisi 600 lt/dakikaya kadar bir artışla birlikte gelir.
SMC’nin bu en yeni ejektörü, ambalaj endüstrisinde yaygın olarak kullanılan karton veya ahşap malzemeler gibi gözenekli veya pürüzlü yüzeylere sahip iş parçaları için idealdir.
Güçlü emiş yeteneklerine ragmen, yeni seri inanılmaz derecede hafiftir. Kompakt tasarımı ile birlikte endüstriyel robotların hareketli parçalarındaki yükü azaltılır. Ayrıca kompakt gövde sayesinde; üç kademeli üreteç, vakum basıncı sensörü, besleme ve boşaltma valfleri, filtre ve susturucu gibi çok kademeli ejektör bileşenleri tek bir üniteye entegre edilebildiğinden makineler küçültülebilir.
Yeni ZL, kalite, maliyet ve verimlilik açısından rekabet avantajlarını sürdürmek için kullanacıların cobot’larla iş birliği içinde ve sorunsuz bir şekilde çalışmasını sağlıyor.

Hava tüketimini de azaltıyor
Yenilenen üç kademeli ejektör hava tüketimini de azaltıyor. ZL1, emme kapasitesinden ödün vermeden yaklaşık yüzde 10’luk tasarruf sağlar. SMC, söz konusu enerji tasarrufunu; tepe vakum basıncı için besleme basıncını yalnızca 3.3 bar’a düşürerek ve yalnızca 57 lt/dak hava tüketerek elde etti. ZL3 ve ZL6, enerji tasarrufu fonksiyonu seçeneğine sahiptir. Bu da, istenen vakuma ulaşıldığında besleme havasını keserek hava tüketimini yüzde 90’a kadar azaltır.
ZL1’deki susturucuyu ve hava filtresini değiştirmek için artık el aletlerine gerek yok. Bu da, bakım ve inceleme için gereken süreyi azaltıyor. Öte yandan ZL3 ve ZL6, çift portu seçme imkânı sayesinde branşman borulamasını kolaylaştırarak daha fazla işçilik tasarrufu sağlıyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ