Makine Haber

Günday: “Üretim sektörü olarak ilginç bir sınavdan geçiyoruz”

‘Üretimde Yeni Dönem, Yeni Perspektifler’ konulu webinarda konuşan Microsoft Türkiye Endüstri Teknoloji Stratejisti Onur Günday, Covid-19 döneminde geleneksel Ar-Ge konusundaki sınırların ortadan kalktığını ve yeni yaklaşımların oluştuğunu ifade etti.

Günday: “Üretim sektörü olarak ilginç bir sınavdan geçiyoruz”

Covid-19 döneminde üretim alanında yeni bakış açılarının değerlendirildiği ‘Üretimde Yeni Dönem, Yeni Perspektifler’ başlıklı webinarda, artan dijitalleşme ile birlikte özellikle ‘üretim’ alanında tüketicileri ve üreticileri bekleyen yeni gelişmeler ele alındı. KoçDigital Genel Müdürü Önder Kaplancık’ın ‘Üretimde Dijitalleşme’, UberCloud Kurumsal Çözümler Direktörü Reha Şentürk’ün ‘Üretimde Dijital Evrim’ ve Motiwe Kurucu Ortağı Mete Bayrak’ın ‘Üretimde Yapay Zeka Destekli Video Analizi ile İş Güvenliği ve Kalite Kontrol’ başlıklı sunumlarını paylaştıkları webinarda, ‘üretim’ alanında gerçekleşmesi beklenenler farklı bakış açılarıyla katılımcılara aktarıldı.

“İnovasyon ile birlikte akıllı üretim sistemleri gelişti”
Webinar kapsamında dijitalleşen ve yeniden sınırları çizilen ‘üretim’ faaliyetleri ile ilgili görüşlerini paylaşan Microsoft Türkiye Endüstri Teknoloji Stratejisti Onur Günday, Covid-19 döneminde geleneksel Ar-Ge konusundaki sınırların ortadan kalktığına ve yeni yaklaşımların oluştuğuna dikkat çekti. Günday, konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “İnovasyon ile birlikte akıllı üretim sistemleri gelişti ve önemi arttı. Üretim sektörü olarak ilginç bir sınavdan geçiyoruz. Birçok sektör bu dönemde operasyonlarını durdurdu; fakat üretim sektörü işlemeye devam etti. Ürün tasarlama süreci de benzer şekilde büyük bir sınavdan geçti. Bundan sonraki dönemde ise, veri ve yapay zeka temelli akıllı üretim sistemlerinin tedarik zincirlerinin yönetilmesi açısından çok daha önemli bir hale geldiğini göreceğiz.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ