Makine Haber

Gülle: “İhracatta Cumhuriyet tarihi rekoruna imza attık”

Ekim ayında 17 milyar 333 milyon dolarlık ihracata imza attıklarını aktaran TİM Başkanı İsmail Gülle, söz konusu ihracat rakamının yalnızca ekim ayı rekoru değil; hem bu yılın en yüksek aylık ihracat rakamı, hem de Cumhuriyet tarihi aylık ihracat rekoru olarak da kayıtlara geçtiğini söyledi.

Gülle: “İhracatta Cumhuriyet tarihi rekoruna imza attık”

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM), ekim ayı geçici dış ticaret verilerini Ankara’da açıkladı. Genel Ticaret Sistemi’ne (GTS) göre, söz konusu dönemde ihracat bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 5,6 artarak 17 milyar 333 milyon dolar oldu.
İhracat rakamlarını değerlendiren TİM Başkanı İsmail Gülle, şunları söyledi: “Ekimde ihracatımız, geçtiğimiz yılın aynı ayına göre yüzde 5,6’lık artışla 17 milyar 333 milyon dolar oldu. Bu sayede yeni bir Cumhuriyet tarihi rekoruna hep birlikte imza attık. Ekim ayı ihracat rakamımız, yalnızca ekim ayı rekoru değil; aynı zamanda hem bu yılın en yüksek aylık ihracat rakamı, hem de Cumhuriyet tarihi aylık ihracat rekoru olarak tarihe geçti.”
İhracat rakamlarının yeni dönemin ihtiyaçlarına hızla adapte olduklarını gösterdiğini belirten Gülle, Yeni Ekonomi Programı’nda 2020 ihracat hedefi olan 165,9 milyar doları yakalayacaklarını ifade etti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ