Makine Haber

Groupe Renault, Endüstri 4.0 dönüşümünü hızlandırmak için Google Cloud ile iş birliği yapacak

Groupe Renault’un Google Cloud ile yapacağı iş birliği; Google Cloud’un makine öğrenimi ve yapay zeka alanındaki gücünü Renault’nun otomotiv üretimindeki uzmanlığıyla bir araya getirerek, yeni endüstriyel çözümler oluşturmayı hedefliyor.

Groupe Renault, Endüstri 4.0 dönüşümünü hızlandırmak için Google Cloud ile iş birliği yapacak

Groupe Renault ve Google Cloud, bugün Groupe Renault’nun endüstriyel sistemini ve Endüstri 4.0 dönüşümünü hızlandırmak adına yeni bir endüstri ve teknoloji ortaklığını duyurdu.
Groupe Renault, dünya genelinde (araç üretiminin yüzde 76’sını temsil eden) 22 tesisi ve 2 bin 500’ü aşkın makinesi arasında bağlantı kurup veri toplayan kendi dijital platformunu 2016’dan beri geliştiriyor. Google Cloud ile yapılan yeni ortaklık kapsamında, diğer çalışmaların yanı sıra; Groupe Renault’nun tamamı şirkete ait ve bağımsız olarak işletilen endüstriyel veri yönetim platformunun optimize edilmesi amaçlanıyor.
Google Cloud’un akıllı analiz, makine öğrenimi (ML) ve yapay zeka (AI) alanındaki çözümleri ve deneyimi; Groupe Renault’nun tedarik zinciri ve üretim verimliliği ile üretim kalitesini artırırken, enerji tasarrufu yoluyla çevresel etkisini azaltmasını sağlayacak. Söz konusu iyileştirmeler, otomotiv sektörü için yeni dikey çözümlerin geliştirilmesinde öncü çalışmalar olacak.
Yeni ortaklığın temel unsurlarından biri de çalışan eğitimi olarak öne çıkıyor. Groupe Renault ve Google Cloud; Google ekibi ile ortak çalışma, eğitim ve etkinleştirme yoluyla Renault’nun proses mühendisliği, üretim ve BT ekiplerinin becerilerini geliştirmeye yönelik benzersiz ve ölçeklendirilebilir bir program oluşturmayı planlıyor. Programın hedefi; karar verme süreçlerinde olduğu kadar, operasyonel süreçlerde de Renault çalışanlarının gündelik çalışma hayatının temel bir parçası olan veriye dayalı kültürün geliştirilmesi olarak belirlendi.

Mozos: “Dijital stratejimizin mükemmel bir örneği”
Groupe Renault Üretim ve Lojistik Direktörü ve İcra Kurulu Üyesi José Vicente de los Mozos, konu hakkında şunları söyledi: “Bu iş birliği, Groupe Renault’nun endüstri alanına uyguladığı dijital stratejisinin mükemmel bir örneği. Bu anlaşmayla birlikte; BT, üretim ve tedarik zinciri yönetim ekiplerimizin kararlılığı, dünya genelindeki üretim tesislerimizi ve lojistik süreçlerimizi dönüştürüp birbirine bağlamak için tasarladığımız Endüstri 4.0 planımızı uygulamayı hızlandırmamıza yardımcı olacak. Endüstri 4.0 planımızla birlikte, mükemmellik ve performans standartlarımız da artıracağız. Bu ortaklık aynı zamanda, dijital veri yönetimi konusunda üst düzey eğitimden faydalanmak isteyen Groupe Renault çalışanları için bir avantaj olacak.”

Kurian: “Groupe Renault ile ortaklık yapmaktan gurur duyuyoruz”
Google Cloud CEO’su Thomas Kurian da, “Otomotiv sektörünün DNA’sında inovasyon var ve dijital teknoloji, üretimi etkileme konusunda çok büyük bir potansiyele sahip. Otomotiv üretiminin geleceğindeki devrime katkı sağlamak ve yeni nesil tedarik zinciri mükemmelliğine güç vermek için Groupe Renault ile ortaklık yapmaktan gurur duyuyoruz” diye konuştu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ