Makine Haber

Göktürk: “Yılın ilk çeyreğinde net kârımızı yüzde 585 artırdık”

2016’den beri büyümelerini hızlı bir şekilde sürdürdüklerini ifade eden Yükselen Çelik CEO’su Barış Göktürk, cirolarını 42,5 milyon TL’den 88,0 milyon TL’ye yükselttikleri 2021 yılının ilk çeyreğinde, net kârlarının ise yüzde 585’lik bir artış gösterdiğini dile getirdi.

Göktürk: “Yılın ilk çeyreğinde net kârımızı yüzde 585 artırdık”

Vasıflı çelik sektöründe 45 yıldır faaliyet gösteren Yükselen Çelik, 2019’da halka arzdan elde ettiği sermaye artışıyla büyümesine yeni bir ivme kazandırdı. 2021 yılında şirketin birinci çeyrek için bilançosu hemen her alanda kuvvetli bir büyüme ortaya koyarken; şirketin cirosu iki katına ve net kârı ise yedi katına ulaştı.
2021 ilk çeyrek sonuçlarını ve şirketin performansını değerlendiren Yükselen Çelik CEO’su Barış Göktürk, “2016’den beri büyümemizi hızla sürdürmeye ve pazar payımızı artırmaya devam ediyoruz. Yılın ilk çeyreğinde ciromuz 42,5 milyon TL’den 88,0 milyon TL’ye yükseldi. Net kârımız ise yüzde 585’lik bir artış gösterdi. Net kârdaki olumlu artışın başlıca nedenleri; rakiplerimize nazaran tedarik zinciri yönetimindeki başarımız, artan şube ve istihdam sayımız, yeni geliştirilen ürünlerin etkisi ve artan pazar payımız olarak özetlenebilir. 2021 yılında güçlü performansımızla büyümeye devam ediyoruz. Ülkemize ve sektörümüze olan inancımız tam” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ