Makine Haber

Gök: “Gerçek zamanlı 5G teknolojisini WIN Eurasia’da tanıtacağız”

Türkiye’nin ‘Akıllı Üretim için 5G’ vizyonu kapsamında yenilikçi uygulamalar geliştirmek üzere 13 şirketin bir araya geldiğini ifade eden Universal Robots Türkiye ve MEA Ülke Müdürü Kandan Özgür Gök, dünyanın dört bir yanından ziyaretçi ağırlayan WIN Eurasia’da gerçek zamanlı 5G teknolojisini tanıtacaklarını söyledi.

Gök: “Gerçek zamanlı 5G teknolojisini WIN Eurasia’da tanıtacağız”

İnsan-robot iş birliğine dayalı (kolaboratif) robotları ile üretimde güvenliği, verimliliği ve kaliteyi artıran Universal Robots, 12-15 Mart 2020 tarihleri arasında TÜYAP İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenecek WIN Eurasia Fuarı’na katılacak. Universal Robots, etkinlikte kendi standının yanı sıra ‘5G Arena’ özel alanında da yer alacak. Türk sanayisinin ‘Akıllı Üretim için 5G’ vizyonu kapsamında yenilikçi uygulamalar geliştiren 13 şirket arasında bulunan Universal Robots, Salon 1’de kurgulanan ‘5G Arena’ özel alanında gerçek zamanlı 5G teknolojisiyle kolaboratif uygulamalarını sergileyecek.

“Çok mutlu ve gururluyuz”
Gerçek zamanlı 5G teknolojisinin Türkiye’de ilk defa tanıtılacağı platformda yer almanın gururunu yaşadıklarını ifade eden Universal Robots Türkiye ve MEA Ülke Müdürü Kandan Özgür Gök, şunları söyledi: “5G teknolojisi Türk sanayisinin dijital dönüşüm yolculuğuna büyük bir ivme kazandıracak. Biz de 13 şirket olarak, ülkemizin ‘Akıllı Üretim için 5G’ vizyonu kapsamında yenilikçi uygulamalar geliştirmek üzere bir araya geldik. Dünyanın dört bir yanından ziyaretçi ağırlayan WIN Eurasia’da, gerçek zamanlı 5G teknolojisini tanıtacak olmanın heyecanını yaşıyoruz. Sanayimizin dijital dönüşümüne katkı sunmaktan dolayı çok mutlu ve gururluyuz.”
Farklı erişim ve taşıma kapasitesine sahip iş birliğine dayalı çalışan robotları ile fuarda; alma-bırakma uygulamalarından polisaj-çapak alma, paletlemeden yapıştırmaya kadar farklı uygulamalar gerçekleştireceklerini aktaran Gök, ‘G-Koduyla cobot nasıl programlanır?’ deneyimini paylaşacaklarını da açıkladı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ