Makine Haber

GNC Makina, I-MAK Redüktör’e robotlu makina kurulumu gerçekleştirdi

I-MAK Redüktör’e işlenmesi öngörülen parçalar için fayda/maliyet analizi yapan GNC Makina, analiz sonucuna göre robot entegrasyonlu Victor VT-26/60e CNC torna tezgahı kurulumu yaptı. Kurulumu yapılan makinaların eğitimi GNC Makina, robotların eğitimi ise robotu entegre eden firma tarafından verildi.

GNC Makina, I-MAK Redüktör’e robotlu makina kurulumu gerçekleştirdi

Makina imalatı sektöründe faaliyet gösteren I-MAK Redüktör’e işlenmesi öngörülen parçalar için fayda/maliyet analizi yapan GNC Makina, söz konusu analiz sonucuna göre robot entegrasyonlu Victor VT-26/60e CNC torna tezgahı kurulumu yaptı. Kurulumu yapılan makinaların eğitimi GNC Makina, robotların eğitimi de robotu entegre eden firma tarafından verildi.
Özellikle seri üretim yapan işletmelerde robotlu otomasyon uygulamaları ile sıklıkla karşılaşıldığını ifade eden yetkililer, “Dolayısıyla, son yıllarda dünyada olduğu gibi Türkiye sanayisinde de robot ve CNC makinalarının bir arada çalışması yaygınlaştı. GNC Makina, bu kapsamda I-MAK Redüktör’e robotlu makina kurulumu gerçekleştirdi” dediler.
GNC Makina’nın, proseslerini en verimli üretime ulaştıracak anahtar teslim projeler ile en doğru çözümleri üreticilere sunduğunu aktaran yetkililer, şunları aktardılar: “Bu sayede, üretici pek çok muhatap yerine sadece GNC Makina ile çalışmalarını yürüterek; yanlış makina ve robot uygulamaları riskini bertaraf ediyor ve üretmek istediği parça için kurulması gereken makina parkuruna sorunsuz bir süreçle ulaşıyor. Robotlu otomasyon uygulaması sonrasında işletmelerde işçilik maliyetleri azalırken, karlılık da artıyor. Üretime planlama imkânı sağlanırken, hata oranları azalıyor. İş kazaları ihtimalleri ortadan kalkıyor ve insana göre daha fazla yük kaldırılıyor.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ