Makine Haber

Geniş açık alanlar için hepsi bir arada acil aydınlatma çözümü

IP65 ve IK03 darbe koruma sınıfına sahip olan yeni seri, fabrikalar veya depolar gibi endüstriyel uygulamalar için idealdir. Ürün, yeni tasarımı ile eğlence mekanları ve alışveriş merkezleri gibi estetiğin önemli olduğu alanlarda da kullanılabilecek.

Geniş açık alanlar için hepsi bir arada acil aydınlatma çözümü

Eaton

Eaton, tüm geniş açık alanlar için eksiksiz bir çözüm sağlayan iki yeni acil durum aydınlatma serisini piyasaya sundu. Armatürler, bu tür uygulamalar için şu anda mevcut olan en küçük, en estetik aydınlatma armatüründen geniş ve dar ışık dağıtımı sunabiliyor.
BeamTech ve BeamLite II serilerindeki elektronik odaklı programlama, her bir lamba başlığındaki 12 özel LED’in; anti panik aydınlatma için geniş bir ışık dağılımı, kaçış yolları veya alarmlar ve yangın söndürücüler gibi acil durum ekipmanlarını aydınlatmak için dar odaklı aydınlatma için ayarlanmasına izin veriyor.
Genel anti panik aydınlatma için, her bir lambadan gelen ışık, 1 lüks (0,5 lüks) aydınlatma için aydınlatma armatürleri arasında 36,8 m (43,1 m) optimum aralıkla 30 m’ye kadar bir zemin alanını kaplıyor. Bu, diğer çoğu ürünün kapladığından daha büyük bir alan ve bu nedenle belirli bir alanı kaplamak için genellikle daha az bağlantı parçasına ihtiyaç duyuyor.

Endüstriyel uygulamalar için ideal
IP65 ve IK03 darbe koruma sınıfına sahip olan yeni seri, fabrikalar veya depolar gibi endüstriyel uygulamalar için idealdir. Ürün, yeni tasarımı ile eğlence mekanları ve alışveriş merkezleri gibi estetiğin önemli olduğu alanlarda da kullanılabilecek.
Bu yenilenen tasarım, daha küçük boyutlu uzun ömürlü Li-Ion veya NiCd aküleri ile yüksek akıllı LED’in aynı gövde içine alınması ile gerçekleştirildi. Bu ürün, benzer uygulamalarda kullanılan akü kısmının ayrı olduğu ve tepeye montajlı yüksek akıllı LED’lere sahip olan diğer ürünlerden farklıdır. Diğer ürünlerdeki dizayn etkili bir çözüm olsa da, daha büyük görünümlü ve estetik sunumu az olan bir aydınlatma armatüre karşılık geliyor.
Hem BeamTech, hem de BeamLite II’deki ışık başlığı, 360o dönebiliyor ve 90o’ye kadar eğilebiliyor. Böylece, eski çözümlerin tüm işlevlerine sahip olurken, daha küçük ve daha iyi bir görünüm sağlıyor.

Gerekli alet sayısı en aza indirildi
Armatürün montajı ile ilgili olarak Eaton süreci basitleştirdi ve gerekli alet sayısını en aza indirdi. Montaj sabitleme noktaları kutunun dışına yerleştirildi. Bu nedenle, armatürün IP65 derecesinden ödün verme riski yok ve yerleşik bir su terazisi göstergesi ile düz monte edilebiliyor.
Ürünün kablolanması, klipsli bir yuva aracılığıyla üniteye kolay erişim ile sağlandığından basittir ve kablo girişi, bağlantının yan tarafından veya arkasından yapılır. BeamLite II’de, Besa girişi mevcutken; kablo girişleri 4 taraftan (sol, sağ, üst ve arka) mevcuttur. BeamTech serisinde, güç kaynağının iç kısmına yerleştirilmiş yerleşik kablo rakorları aracılığıyla kablolama için 2 giriş noktası vardır. Estetikten ödün vermeden her zaman IP korumasını sağlar. Çıkıntı yoktur ve ayrı bir rakor takılmasına gerek yoktur. Terminaller, push fit teknolojisi kullanıldığından vidasız özelliktedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ