Makine Haber

Gelişmiş varlık yönetimi sağlayan takım stoğu çözümleri

Takım tedariğinde, yazılım, donanım ve destekleyici servis öğeleri yer alır. CoroPlus Takım Tedariği donanımı ile üreticiler, takımları kolayca saklayıp takip edebilirler. Saklama seçenekleri, açık stok, çekmeceler ve kapaklardan tam takım dolaplarına kadar değişen takım otomat çözümleri ile tesis taleplerine göre özel olarak tasarlanabilir.

Gelişmiş varlık yönetimi sağlayan takım stoğu çözümleri

Sandvik Coromant

Sandvik Coromant, CoroPlus dijital çözümler serisini yeni CoroPlus Takım Tedariği hizmetiyle genişletiyor. Yeni çözümün kullanıcıları, takım stoğu yönetimini takım lojistiği ile birleştirebilir. Bu da, operatörlerin aynı çözümü kullanarak takımları almasına ve iade etmesine, stok yenileme işlemini yönetmesine ve stoğu korumasına olanak sağlar.
Özellikle aynı takımın birden çok versiyonunun gerektiği yoğun bir tezgah atölyesinde kesici takımların takip edilmesi, zor ve zaman alıcı bir süreç olabilir. CoroPlus Takım Tedariği, takım stoğu üzerinde kontrolün sağlanmasına yardımcı olmak üzere donanım, yazılım ve servis çözümlerini birleştirerek, kullanıcı dostu stok yenileme ve stok yönetimi sistemi oluşturur.

Üreticiler, takımları kolayca saklayıp takip edebilirler
Takım tedariğinde, yazılım, donanım ve destekleyici servis öğeleri yer alır. CoroPlus Takım Tedariği donanımı ile üreticiler, takımları kolayca saklayıp takip edebilirler. Saklama seçenekleri, açık stok, çekmeceler ve kapaklardan tam takım dolaplarına kadar değişen takım otomat çözümleri ile tesis taleplerine göre özel olarak tasarlanabilir. Her donanım seçeneği, takımların kayıp veya hasar riski olmaksızın güvenli bir şekilde saklanmasına imkân tanır.
Üreticiler, takımları fiziksel olarak saklamanın yanı sıra, bir otomat dolabı ile veya olmadan kullanılabilen CoroPlus Takım Tedariği bulut tabanlı arabirimi ile çok sayıda takım verisini toplayıp yönetebilirler.
Üretim bölümünde kullanılan takımlar, sistemin yönetim ve idare kısmına verileri aktararak; mühendislerin satın alma ve yönetim ekiplerinin takım kullanımını, maliyetleri, satın alımları ve stoğu takip etmesine yardımcı olur. CoroPlus Takım Tedariği, birden fazla tedarikçinin takım veritabanına bağlanarak; ISO parametreleri, malzeme listesi (BOM), yedek parçalar, ürün resimleri ve bilgisayar destekli tasarım (CAD) dosya tipleri dâhil doğru takım bilgilerini tek bir alanda saklayabilir.

Tesis yöneticileri, takımlarının durumu hakkında anında bilgiye sahip olurlar
Tezgah operatörleri için bu, takım kullanılabilirliği hakkında daha fazla bilgi, teknik verilere kolay erişim ve iş için doğru takımı tedarik etme yeteneği anlamına gelir. Ancak, sistemin sağladığı tek avantaj bu değil. Arabirim, stok yenileme işlemini kolaylaştırmak için farklı stok yönetimi alanlarını birleştirebilir. CoroPlus Takım Tedariği kullanılarak, yeni takım satın alma siparişleri doğrudan üretim bölümünden verilebilir ve bu da idari maliyetleri düşürür. Stok otomatik olarak doldurulabildiğinden, tesis yöneticileri, stokları üzerinde daha fazla kontrol sağlar ve takımlarının durumu hakkında anında bilgiye sahip olurlar.

Eriksson: “Takım stoğuna yeni bir bakış açısı getirilmesine yardımcı oluyor”
“CoroPlus serisi, imalat şirketlerini daha kârlı, modern ve dijital endüstriye hazır hale getirmek için var” diye konuşan Sandvik Coromant Dijital İşleme İş Geliştirme Müdürü Markus Eriksson, şunları aktardı: “CoroPlus Takım Tedariği, CoroPlus hizmetimizin mevcut parçalarını tamamlayarak, operasyonların daha da kolaylaştırılmasına ve CoroPlus ürün ailesine entegrasyonu ile takım stoğuna yeni bir bakış açısı getirilmesine yardımcı oluyor. Kesici takımlar üretimde en büyük maliyet unsuru olmasa da, çok sayıda takım doğru şekilde kullanılmazsa toplam takım stok maliyetleri hızla artar. CoroPlus Takım Tedarik arabirimi, ölçülebilir üretkenlik avantajları sağlarken; takımları takip etme ve yeniden sipariş verme zahmetini ortadan kaldırıyor.”

“Takım tedariğinin yanı sıra ek hizmetler de mevcut”
CoroPlus Takım Tedariği hizmetinin entegre edilmesinin, sadece takım tezgahı kullanıcılarına avantaj sağlamadığını vurgulayan Eriksson, “Takım yönetimi yazılımı ve donanımı kullanıcıları, yeni takım siparişlerini üretim bölümünden otomatik olarak verebildiğinden, finans ekiplerinin yeni parça siparişlerinin idaresi konusunda iş yükü azalacaktır. Operasyon ekipleri, her bir takımın net durumunu anında keşfedilebildiğinden genel takım tüketiminin azaldığını görecektir. Ayrıca, kullanım ömrünü aştıkları varsayılarak takımların atılma riski de yoktur. Müşteriye özel eğitim, ERP arabirimi ve etkileşimli sistem optimizasyonu desteği gibi, takım tedariğinin yanı sıra ek hizmetler de mevcut. Bu hizmetler ile Sandvik Coromant, müşterilerin raporlamayı özelleştirmelerine, özel ürün verileri ihtiyaçlarını gözden geçirmelerine ve stok seviyelerini değerlendirmelerine imkân vererek, CoroPlus Takım Tedariği’nden en iyi şekilde yararlanmalarını sağlar. Takım tedariği, mevcut özelliklerinden daha fazlasını sunacak potansiyele sahiptir. Bu hizmetin, CoroPlus Takım Kılavuzu ve CoroPlus Takım Kütüphanesi gibi CoroPlus serisinin diğer alanlarına bağlanması gelecek hedeflerimiz arasındadır. Ardından, kullanıcılar takımlarının konumu ve durumuna dair bilgilerden avantaj sağlayacak ve hepsi aynı bulut kaynağından alınan kesme hızı ve değeri önerileri gibi takım kullanımına yönelik önerilerin tümüne erişme fırsatına sahip olacaktır” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ