Makine Haber

GEFCO, Wuhan’dan 500 ton otomotiv yedek parçasının taşınmasını sağladı

GEFCO, Covid-19 global krizinin ardından Wuhan’dan Fransa’ya seyahat edecek ilk blok yük trenlerden birinin güvenliği için gerekli önlemleri alıp, 500 ton önemli otomotiv yedek parçasının taşınmasını sağladı. Şirket, salgın sebebiyle sıkı güvenlik önlemlerinin bir parçası olarak terminallerde temassız prosedürlere uydu.

GEFCO, Wuhan’dan 500 ton otomotiv yedek parçasının taşınmasını sağladı

Otomotiv lojistiğinin önde gelen taşımacılarından GEFCO, Covid-19 global krizinin ardından Çin’in Wuhan şehrinden Fransa’ya seyahat edecek ilk blok yük trenlerden birinin güvenliği için gerekli önlemleri alıp, 500 ton önemli otomotiv yedek parçasının taşınmasını sağladı.
Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan şirket yetkilileri, “Çin’de demiryoluna olan talebin artması ve trenlerin çoğunun nihâi noktasının Almanya olması sebebiyle, doğrudan Fransa’ya tahsis edilmiş bir yük treninin ulaşımını sağlamak ve nakliyeyi koordine etmek için demiryolu operatörleri ve terminal sahipleri ile yakın bir şekilde çalıştık. GEFCO, müşterilerine kapıdan kapıya bir çözüm sundu. Bu çözüm; karayolu ve demiryolu için gerekli tüm ön taşıma ve nihâi taşımaları, Şangay ve Chengdu’daki tedarikçi tesislerde ürünlerin konteynerlara yüklenmesini, Fransa’da gümrük prosedürlerini ve depolama işlemlerini de kapsıyor. 21 Nisan 2020 tarihinde toplanan 41 konteyner; Çin, Kazakistan, Rusya, Belarus, Polonya, Almanya ve sonunda Fransa olmak üzere 7 ülkede 10 bin km’lik bir yol kat etti. Gönderiler, 19 günlük yolculuğun ardından Fransa’nın kuzeyinde yer alan Dourges’deki Lille Dourges Konteyner Terminali’ne teslim edildi.
GEFCO, Covid-19 sebebiyle sıkı güvenlik önlemlerinin bir parçası olarak terminallerde temassız prosedürlere uydu. Şirket, parçaları 3 hafta boyunca kapalı bir çözelti içinde ray üzerinde hareket ettirerek virüsün taşınmayacağından emin oldu” dediler.

Defranoux: “Bizim için önemli bir kilometre taşı oldu”
Wuhan’dan Fransa’ya giden ilk blok yük trenin güvenliğini sağlamanın; Covid-19 krizinin global zorlukları arasında kendileri için önemli bir kilometre taşı olduğunu aktaran GEFCO Global Demiryolu Müdürü Alice Defranoux ise, şunları söyledi: “Bu zorlu zamanlarda demiryolu çözümümüz; sürdürülebilir, uygun maliyetli, zaman açısından verimli ve güvenilir bir öneri olarak değerini ortaya koydu. Ülkelerin normalleşme sürecine girmesiyle, kısıtlamaların kalkmaya başlaması bizi mutlu ediyor. Müşteriler için hızlı ve mükemmel operasyonlar yöneten, müşterileriyle sıkı bir iş birliği kuran ve onları her zaman bir adım ileri taşıyan GEFCO ekibinin bir parçası olmaktan gurur duyuyorum.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ