Makine Haber

GE’de üst düzey atama

GE’de uzun yıllardır çalışan ve Avrupa, Ortadoğu ile Afrika’daki iş alanlarında ve bölgelerde lider roller üstlenen Nabil Habayeb, 1 Haziran’dan itibaren geçerli olmak üzere, GE Genel Başkan Yardımcısı ve Global Büyüme Organizasyonu (GGO) Başkanı ve CEO’su olarak atandı.

GE’de üst düzey atama

GE Ortadoğu, Kuzey Afrika ve Türkiye Başkanı ve CEO’su Nabil Habayeb, 1 Haziran 2020 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere, GE Genel Başkan Yardımcısı ve Global Büyüme Organizasyonu (GGO) Başkanı ve CEO’su olarak atandı.
GE’de uzun yıllardır çalışan ve Avrupa, Ortadoğu ile Afrika’daki iş alanlarında ve bölgelerde lider roller üstlenen Habayeb, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki Syracuse Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü’nden lisans ve yüksek lisans ile mezun olduktan sonra GE’deki kariyerine başlamıştı.

Culp: “Mükemmel bir seçim olduğuna inanıyorum”
GE Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su H. Lawrence Culp, Jr., “Küresel Büyüme Organizasyonumuz; büyüme, lokal yetenek gelişimi ve ülkelerdeki risk yönetimi konularında iş alanlarımızı destekleyerek GE’ye rekabet avantajı sağlıyor. Nabil Habayeb, büyümeyi hızlandırma ve sürdürme, jeopolitik konulardaki deneyimi ve küresel liderler yetiştirme konusunda başarıları kanıtlanmış bir tecrübeye sahip. Kendisinin bu görev için mükemmel bir seçim olduğuna inanıyor ve Nabil ile birlikte çalışmayı dört gözle bekliyorum” dedi.

Habayeb: “Heyecan ve mutluluk duyuyorum”
Nabil Habayeb ise, atama ile ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi: “GE açısından bu kritik zamanda, küresel büyüme gündemini geliştirmek için iş alanlarımız ve ilgili bölgelerle birlikte çalışacak olmaktan heyecan duyuyorum. İnsanlarımız ve teknolojilerimiz onlarca yıldır çalıştığımız toplumları ve ülkeleri olumlu şekilde etkiledi. Bu anlamda, müşterilerimizin ilerlemelerini desteklemekten dolayı mutluluk duyuyorum.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ