Makine Haber

Ford Otosan’ın iş sağlığı ve güvenliği alanındaki başarıları ödüllendirildi

Tüm operasyonlarında iş sağlığı ve güvenliği (İSG) önceliği ile hareket eden Ford Otosan, Ford Motor Company’nin geleneksel iş sağlığı ve güvenliği ödülleri organizasyonu ‘President Health and Safety Award (PHSA)’ tarafından bu yıl Avrupa bölgesinde 9 ayrı dalda ödüle lâyık görüldü.

Ford Otosan’ın iş sağlığı ve güvenliği alanındaki başarıları ödüllendirildi

Pandemi sürecinin en başından itibaren çalışanların sağlığını önceliklendirerek planlamalarını titizlikle yürüten Ford Otosan’ın sağlık birimleri de, söz konusu dönemde 10 bini aşkın çalışanın tamamını kapsayan planlamalar ve müdahaleler ile kritik bir rol oynadılar. Programlı ve planlı olarak yapılan çalışmalar, Ford Motor Company’nin geleneksel iş sağlığı ve güvenliği ödülleri organizasyonu ‘President Health and Safety Award’ tarafından bu yıl Avrupa bölgesinde 9 ayrı dalda ödüle lâyık görüldü.
‘Yılın İş Sağlığı ve Güvenliği Lideri Ödülü’ Ford Otosan Genel Müdür Yardımcısı Cem Temel’in olurken; ‘Yılın İş Sağlığı ve Güvenliği Profesyoneli Ödülü’ne ise, Ford Otosan Sağlık Hijyen ve Ergonomi Yöneticisi Dr. Gürsel Gökmen lâyık görüldü. Üretim tesislerinde çalışanların şahsi insiyatifleriyle gerçekleşen ‘Hayat Kurtarma’ başarıları ise, iki ayrı ödülle Ercan Taşkın ve Tekin Bingöl’e verildi. Ford Otosan ayrıca, FST 10 Testi için güvenli ve ergonomik laboratuvar geliştirilmesi projesi ile ‘Üretim Dışı Alanda Güvenlik İnovasyon Ödülü’nün sahibi olurken; Türkiye genelinde güvenlik kültürü seminerlerinin verildiği ‘Yaşam İçin Güvenlik Kültürü Projesi’ ile ‘Üretimde Güvenlik Tanıma ve Katılım Ödülü’ne lâyık görüldü.
Ford Otosan Yeniköy Fabrikası ise, ‘Üretimde ve Ergonomide İnovasyon Ödülü’ ve ‘Endüstriyel Hijyende Mükemmellik Ödülü’nü aldı. Tesis, ‘Araç Operasyonları-En Düşük Kayıp Zaman’ başarısı ile de, ‘En İyi Fabrika Ödülü’nün sahibi oldu. Yeniköy Fabrikası, söz konusu önemli ödülü, 2017-2019 yılları arasında en düşük kayıp zaman vakası (LTC) oranı (0.073) ile almaya hak kazandı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ