Makine Haber http://www.makinehaber.com En Güncel Makine Haberleri Wed, 25 Nov 2020 10:25:23 +0000 tr hourly 1 https://wordpress.org/?v=5.4.2 NH serisi lineer kılavuzlar, yüz maskesi üretim makineleri için ideal olduğunu kanıtladı http://www.makinehaber.com/nh-serisi-lineer-kilavuzlar-yuz-maskesi-uretim-makineleri-icin-ideal-oldugunu-kanitladi http://www.makinehaber.com/nh-serisi-lineer-kilavuzlar-yuz-maskesi-uretim-makineleri-icin-ideal-oldugunu-kanitladi#respond Wed, 25 Nov 2020 10:25:23 +0000 http://www.makinehaber.com/?p=7240 İngiltere’de otomasyon ve makine yapımı konusunda uzman bir üretici, kendisinden Covid-19 salgını nedeniyle acil olarak yüz maskesi makineleri üretmesi talep edildiğinde, NSK'nin proaktif ekibine ve bu şirkete ait uzun ömürlü NH serisi lineer kılavuzlara başvurdu. 

The post NH serisi lineer kılavuzlar, yüz maskesi üretim makineleri için ideal olduğunu kanıtladı appeared first on Makine Haber.

]]>
http://www.makinehaber.com/nh-serisi-lineer-kilavuzlar-yuz-maskesi-uretim-makineleri-icin-ideal-oldugunu-kanitladi/feed 0
Basınçlı havadan su buharının etkili şekilde uzaklaştırılmasına yönelik yeni düşük GWP’li soğutmalı kurutucu serileri http://www.makinehaber.com/basincli-havadan-su-buharinin-etkili-sekilde-uzaklastirilmasina-yonelik-yeni-dusuk-gwpli-sogutmali-kurutucu-serileri http://www.makinehaber.com/basincli-havadan-su-buharinin-etkili-sekilde-uzaklastirilmasina-yonelik-yeni-dusuk-gwpli-sogutmali-kurutucu-serileri#respond Wed, 25 Nov 2020 09:42:08 +0000 http://www.makinehaber.com/?p=7235 Şu anda kullanılan soğutucular R134a ve R407C ile kıyaslandığında 573 gibi düşük bir GWP'ye sahip olan yeni seriler, GWP'nin azaltılması ve çevre üzerindeki etki bakımından Avrupa F-gazı düzenlemesi EU 517/2014'ün gerekliliklerini tamamen karşılamak üzere tam donanımlıdır.

The post Basınçlı havadan su buharının etkili şekilde uzaklaştırılmasına yönelik yeni düşük GWP’li soğutmalı kurutucu serileri appeared first on Makine Haber.

]]>
http://www.makinehaber.com/basincli-havadan-su-buharinin-etkili-sekilde-uzaklastirilmasina-yonelik-yeni-dusuk-gwpli-sogutmali-kurutucu-serileri/feed 0
Otomotiv sektöründe ‘küresel tek pazar’ anlayışı geride kalıyor http://www.makinehaber.com/otomotiv-sektorunde-kuresel-tek-pazar-anlayisi-geride-kaliyor http://www.makinehaber.com/otomotiv-sektorunde-kuresel-tek-pazar-anlayisi-geride-kaliyor#respond Tue, 24 Nov 2020 13:27:00 +0000 http://www.makinehaber.com/?p=7229 ‘Küresel Otomotiv Yöneticileri 2020 Araştırması’na göre, sektörde ‘küresel tek pazar’ anlayışı geride kalıyor. Otomotiv yöneticileri; tedarik zincirini dengede tutmak, küresel talep azalmasını kontrol etmek ve dijital talebi yönetmek gibi konularda uluslararası iş birliğini gerektiren bir dönemin başladığını söylüyorlar.

The post Otomotiv sektöründe ‘küresel tek pazar’ anlayışı geride kalıyor appeared first on Makine Haber.

]]>
http://www.makinehaber.com/otomotiv-sektorunde-kuresel-tek-pazar-anlayisi-geride-kaliyor/feed 0
TürkTraktör, 1 milyonuncu traktör gövdesinin üretimini gerçekleştirdi http://www.makinehaber.com/turktraktor-1-milyonuncu-traktor-govdesinin-uretimini-gerceklestirdi http://www.makinehaber.com/turktraktor-1-milyonuncu-traktor-govdesinin-uretimini-gerceklestirdi#respond Tue, 24 Nov 2020 12:43:40 +0000 http://www.makinehaber.com/?p=7223 Yüzde 90’ın üzerinde yerlilik oranı ile üretim yapan TürkTraktör, transmisyon, şanzıman, redüktör ve hidrolik kaldırıcıdan oluşan traktör gövdesinde 1 milyonuncu üretimi gerçekleştirdi. Türkiye’de 1973’ten beri traktör gövdesi üreten şirket, çok farklı kapasitelerdeki traktörlere uygun gövde üretimini yapabilme esnekliğine sahip.

The post TürkTraktör, 1 milyonuncu traktör gövdesinin üretimini gerçekleştirdi appeared first on Makine Haber.

]]>
http://www.makinehaber.com/turktraktor-1-milyonuncu-traktor-govdesinin-uretimini-gerceklestirdi/feed 0
İnovatif yeni tel tanımlama çözümü http://www.makinehaber.com/inovatif-yeni-tel-tanimlama-cozumu http://www.makinehaber.com/inovatif-yeni-tel-tanimlama-cozumu#respond Tue, 24 Nov 2020 12:03:30 +0000 http://www.makinehaber.com/?p=7218 Endüstriyel ve güvenlik yazdırma sistemleri ile çözümlerinde dünyanın önde gelen şirketlerinden biri olan Brady, Velcro Brand ile iş birliği yaparak tel ve kablo demetlerinin tanımlanması için tasarlanmış yeni cırt bant üstü yazdırma etiketlerini piyasaya sürdü.

The post İnovatif yeni tel tanımlama çözümü appeared first on Makine Haber.

]]>
http://www.makinehaber.com/inovatif-yeni-tel-tanimlama-cozumu/feed 0
IRB 760 taşıma robotu ailesi yeni pres besleme modeliyle genişliyor http://www.makinehaber.com/irb-760-tasima-robotu-ailesi-yeni-pres-besleme-modeliyle-genisliyor http://www.makinehaber.com/irb-760-tasima-robotu-ailesi-yeni-pres-besleme-modeliyle-genisliyor#respond Tue, 24 Nov 2020 11:02:27 +0000 http://www.makinehaber.com/?p=7211 ABB, IRB 760 taşıma robotu ailesini yeni pres besleme modeliyle genişletiyor ve otomotiv pres otomasyonu için hızlı ve esnek bir performans sunuyor. IRB 760PT, diğer robot bazlı pres otomasyon çözümlerine göre yüzde 25 daha hızlı çevrim süresi sunuyor.

The post IRB 760 taşıma robotu ailesi yeni pres besleme modeliyle genişliyor appeared first on Makine Haber.

]]>
http://www.makinehaber.com/irb-760-tasima-robotu-ailesi-yeni-pres-besleme-modeliyle-genisliyor/feed 0
Borçelik Teknik Akademi, Avrupa’da önemli bir başarıya imza attı http://www.makinehaber.com/borcelik-teknik-akademi-avrupada-onemli-bir-basariya-imza-atti http://www.makinehaber.com/borcelik-teknik-akademi-avrupada-onemli-bir-basariya-imza-atti#respond Tue, 24 Nov 2020 10:08:19 +0000 http://www.makinehaber.com/?p=7207 Avrupa Mesleki Beceri Haftası bünyesinde düzenlenen Mesleki Eğitimde Mükemmellik Ödülleri’ne ‘Kadına Güç İş Yok’ ve ‘Meslek Lisesi Öğrenci Gelişim Programı’ ile katılan Borçelik Teknik Akademi, finale kalan iki kuruluştan biri olma başarısını gösterdi.

The post Borçelik Teknik Akademi, Avrupa’da önemli bir başarıya imza attı appeared first on Makine Haber.

]]>
http://www.makinehaber.com/borcelik-teknik-akademi-avrupada-onemli-bir-basariya-imza-atti/feed 0
Hikâyesi 1795’te başlayan Bosch Rexroth’un 225 yılı http://www.makinehaber.com/hikayesi-1795te-baslayan-bosch-rexrothun-225-yili http://www.makinehaber.com/hikayesi-1795te-baslayan-bosch-rexrothun-225-yili#respond Tue, 24 Nov 2020 08:58:15 +0000 http://www.makinehaber.com/?p=7203 Dünyanın önde gelen tahrik ve kontrol teknolojileri tedarikçilerinden biri olan Bosch Rexroth’un hikâyesi, 1795’te Georg Ludwig Rexroth'un Spessart dağlarında demir üretimi için su ile çalışan çekiçli değirmeni piyasaya sunması ile başladı. Firma, günümüzde 80'den fazla ülkede yaklaşık 31 bin çalışanı ile faaliyetlerini sürdürüyor.

The post Hikâyesi 1795’te başlayan Bosch Rexroth’un 225 yılı appeared first on Makine Haber.

]]>
http://www.makinehaber.com/hikayesi-1795te-baslayan-bosch-rexrothun-225-yili/feed 0
Crown Depo Çözümleri, müşterileri için kiralama seçeneğini de sunuyor http://www.makinehaber.com/crown-depo-cozumleri-musterileri-icin-kiralama-secenegini-de-sunuyor http://www.makinehaber.com/crown-depo-cozumleri-musterileri-icin-kiralama-secenegini-de-sunuyor#respond Mon, 23 Nov 2020 10:25:06 +0000 http://www.makinehaber.com/?p=7200 Türkiye distribütörlüğünü Temsa İş Makinaları’nın yürüttüğü Crown, satış hizmetinin yanı sıra kiralama opsiyonunu da sunuyor. Şirket, kiralama hizmetiyle müşterilerinin ekipman ihtiyaçlarını kolaylıkla ve ekonomik olarak karşılayabilmelerini sağlamayı hedefliyor.

The post Crown Depo Çözümleri, müşterileri için kiralama seçeneğini de sunuyor appeared first on Makine Haber.

]]>
http://www.makinehaber.com/crown-depo-cozumleri-musterileri-icin-kiralama-secenegini-de-sunuyor/feed 0
Bosch, üniversitelerle gerçekleştirdiği iş birliklerine bir yenisini daha ekledi http://www.makinehaber.com/bosch-universitelerle-gerceklestirdigi-is-birliklerine-bir-yenisini-daha-ekledi http://www.makinehaber.com/bosch-universitelerle-gerceklestirdigi-is-birliklerine-bir-yenisini-daha-ekledi#respond Mon, 23 Nov 2020 07:00:16 +0000 http://www.makinehaber.com/?p=7194 Bosch, üniversite-sanayi iş birliğine dayanan ‘Bosch Elektrikli Mobilite Eğitim Programı’ ile Yıldız Teknik Üniversitesi öğrencilerinin elektrikli araçlar ve teknolojileri hakkında donanımlı olarak mezun olmalarına destek olacak. Program, lisans ve lisansüstü öğrencilerin katılımına açık ve ücretsiz olacak.

The post Bosch, üniversitelerle gerçekleştirdiği iş birliklerine bir yenisini daha ekledi appeared first on Makine Haber.

]]>
http://www.makinehaber.com/bosch-universitelerle-gerceklestirdigi-is-birliklerine-bir-yenisini-daha-ekledi/feed 0