Makine Haber

Farisè: “Türkiye’deki birçok sektörün gelişimine katkıda bulunuyoruz”

Türk Prysmian Kablo’nun İtalyan CEO’su Cinzia Farisè, İtalyan Ticaret ve Sanayi Odası’nın ev sahipliğinde düzenlenen Türk-İtalyan İş İnsanları Zirvesi’ne katıldı. Zirvede bir konuşma yapan Farisè, 1964’ten beri sanayinin lider ve tercih edilen kablo tedarikçisi olduklarını ifade etti.

Farisè: “Türkiye’deki birçok sektörün gelişimine katkıda bulunuyoruz”

İtalyan Ticaret ve Sanayi Odası, 27 Kasım 2019’da İtalya Büyükelçisi Massimo Gaiani’nın ev sahipliğinde Türk-İtalyan İş İnsanları Zirvesi düzenledi. Etkinlik kapsamında, ‘Tekrar İvme Kazanan Türk Ekonomisi Işığında Türkiye-İtalya Ticari İlişkilerinde Yeni Fırsatlar’ konulu bir forum da düzenlendi. İtalyan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Livio Manzini ve İtalyan Dış Ticaret ve Tanıtım Ajansı İstanbul Başkanı Riccardo Landi’nin konuşmacı olarak yer aldığı forumda Türkiye-İtalya ilişkileri masaya yatırıldı.
Forum sonrası düzenlenen panele ise; Generali Sigorta Yönetim Kurulu Başkanı Mine Ayhan, Ferrero Çikolataları Türkiye Genel Müdürü Azmi Gümüşlüoğlu, Yapı Kredi Bankası Uluslararası ve Çok Uluslu Firmalar Bankacılık Direktörü Fabio Bini, Türkiye Şişe ve Cam Fabrikaları A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Genel Müdürü Ahmet Kırman, Barilla Türkiye Genel Müdürü ve Başkan Yardımcısı Piero Mirra ve Türk Prysmian Kablo CEO’su Cinzia Farisè konuşmacı olarak katıldı.

“Türkiye’nin üretim gücüne değer katıyoruz”
‘Türkiye’yi Yarınlara Bağlıyoruz’ misyonuyla; Avrasya Tüneli, İstanbul Havalimanı ve Marmaray gibi mega projelerde yer alarak, Türk ekonomisine ve Türkiye’nin üretim gücüne değer kattıklarını belirten Türk Prysmian Kablo CEO’su Cinzia Farisè, şöyle konuştu: “Aynı zamanda; eğitim girişimleri, eğitim programları ve yeni nesil ürün ve sistem geliştirme çalışmaları ile de kablo endüstrisinin gelişmesine yatırım yapıyoruz. Türk kablo sektörünün Ar-Ge’ye en çok harcama yapan şirketi olarak, Mudanya’daki Ar-Ge merkezimizde sektöre öncü olarak çalışmalarımızı sürdürüyor, dalgalanmalardan en az etkilenecek şekilde çevre dostu yeni ürün ve sistemler konusunda yatırımlarımıza devam ediyoruz. Gelişen sanayi ve teknolojinin ihtiyaçlarına ve Türkiye’deki iletişimin gelişimine paralel olarak, artan talebe uygun yeni nesil kablo ve sistemler üretiyoruz. Bu anlamda, Türkiye’deki birçok sektörün gelişimine katkıda bulunmaktan ve yarattığımız ortak sinerji ile ülkemizin yerli ve katma değerli üretim gücüne ve ekonomisine değer katmaktan çok mutluyuz.”

“Türkiye çok özel bir konuma sahip”
Hükümetin son dönemlerde istihdam, ticaret ve sanayi ile ihracatı teşvik etmek için yeni adımlar attığını söyleyen Farisè, artan rekabet koşulları ile birlikte dünya kablo üretiminin büyük bir kısmının gelişmekte olan ülkelere doğru kaymaya başladığını ve Türkiye’nin de bu anlamda çok özel bir konumda olduğunu kaydetti. Farisè, “İki ülkenin ilişkilerini her iki ülkeye daha fazla fayda sağlayacak şekilde geliştirmek için görevimizi yerine getirmeye her zaman hazırız” diye konuştu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ