Makine Haber

Fanuc, Roboguide eğitimi ve yarışması düzenledi

Fanuc, IEEE TRSB RAS Komitesi ile birlikte Roboguide eğitimi ve yarışması düzenledi. Yarışmada kendilerine sunulan görevi başarıyla tamamlayan 20 öğrenci içerisinden birinci olan öğrenciye Fanuc Türkiye bünyesinde staj imkânı verildi.

Fanuc, Roboguide eğitimi ve yarışması düzenledi

Dünya genelinde 650 bini aşkın endüstriyel robot ve 25 milyonun üzerinde toplam ürün kurulumuyla önemli otomasyon üreticilerinden olan Fanuc, eğitimler ve çeşitli organizasyonlar düzenlemeyi sürdürüyor. Şirket son olarak, 13-15 Mart 2021 tarihleri arasında IEEE TRSB RAS (Elektrik ve Elektronik Mühendisleri Enstitüsü Türkiye Öğrenci Kolları Robotik Otomasyon) Komitesi ile birlikte Roboguide eğitimi ve yarışması düzenledi. Fanuc Türkiye Uygulama Mühendisi Emre Bekler’in anlatımıyla 80 öğrencinin katıldığı etkinlikte, öğrencilere iki gün boyunca online olarak Fanuc robot teknolojileri ve robot programlama eğitimi verildi. Son gün ise, simülasyon uygulaması Roboguide programı üzerinde örnek üretim alanında robot hücre tasarımları gösterildi.
İki günlük eğitim sonunda Roboguide deneme sürümünü eğitim öncesi bilgisayarlarına indiren katılımcı öğrencilere bir görev verildi. Söz konusu görevi Roboguide üzerinde başarıyla simüle edenler, projelerini Fanuc ile paylaştılar. Üçüncü günde ise, tasarım üzerine çalışan 20 öğrenci projesini teslim etti. Organizasyonda en başarılı ilk üç proje belirlendi ve birinci olan öğrenci Fanuc Türkiye bünyesinde yaz döneminde staj imkânı kazandı.

Yiğit: “Etkinliklerimiz artarak devam edecek”
Eğitime verdikleri önemden bahseden ve söz konusu etkinliklerin artarak devam edeceğini belirten Fanuc Türkiye Genel Müdürü Teoman Alper Yiğit, eğitimin amacını şu şekilde açıkladı: “Mühendislik öğrencilerinin pandemi döneminde eğitimlerden geri kalmadan Fanuc’un simülasyon programı aracılığı ile robot programlamayı öğrenmeleri ve sanayide üretimde birebir kullanılan bir yazılımı birinci elden deneyimlemeleri bu eğitimin en önemli hedefidir.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ