Makine Haber

Fanuc, herkese açık online eğitimlerine devam ediyor

Fanuc, Türkiye’de fabrika otomasyonuna yönelik farkındalığı artırmak ve nitelikli işgücü yetiştirmek üzere sürdürdüğü eğitimlere devam ediyor. Covid-19 salgını ile birlikte offline eğitimlerini online platforma taşıyan şirket, bugüne kadar yaklaşık 2 bin kişiye online eğitim verdi.

Fanuc, herkese açık online eğitimlerine devam ediyor

Japonya merkezli CNC, robot ve makine üreticisi Fanuc, Türkiye’de fabrika otomasyon sistemlerine yönelik farkındalığı artırmak, profesyonel sahada oluşan problemlerin giderilmesine yardımcı olmak, nitelikli işgücünü ve üretkenlik düzeyini geliştirmek üzere yürüttüğü eğitimleri online platformda sürdürüyor. Covid-19 sürecinden bu yana yaklaşık 13 online eğitim düzenleyen kuruluş, robotların ve kabinetlerin tanıtılmasından başlayarak; robot kullanımı, kamera teknolojisi, kaynak teknolojileri, kolaboratif robotlar, Roboguide (simülasyon programı) kullanımı, makine yükleme-boşaltma uygulamaları ve sektöre yönelik özel teknolojiler konularına eğiliyor.

Yiğit: “Yaklaşık 2 bin kişiye eğitim verdik”
Covid 19’un başlangıcından beri eğitim başına 115 kişilik ortalamayla toplamda yaklaşık 2 bin kişiye eğitim verdiklerini söyleyen Fanuc Türkiye Genel Müdürü Teoman Alper Yiğit, online eğitimlerin herkese açık, temel ve ileri seviye olarak planlandığını belirtti. Online eğitimlere yönelimlerinin temel nedeninin Covid-19 salgını ile gelişen sosyal mesafe kurallarına uyum ve güvenlik önlemleri olduğunu açıklayan Yiğit, şunları aktardı: “Güvenliğin yanı sıra, internet bulunan her ortamdan bilgisayar, tablet veya telefon yoluyla eğitimlere katılmanın mümkün olması da önemli bir faktör. Sektörde donanım ve yazılım için her bir önemli bileşeni kendi bünyesinde geliştiren ve üreten tek şirketiz. Üstün fonksiyonel güvenilirlik, en yüksek üretkenlik garantisi ve çevreye duyarlılık üçgeninde geliştirdiğimiz ürünlerimizle teknik alt yapımız son derece sağlam.”

“Roboguide eğitimlerine oldukça yüksek bir talep var”
Gelecek dönem eğitimlerine ilişkin de bilgi veren Yiğit, “Roboguide eğitimlerine oldukça yüksek ilgi ve talep olduğu için offline programlama eğitimlerine devam edeceğiz. Roboguide’ın uygulamaya yönelik birçok farklı paketi olduğundan, sırasıyla tüm paketler konusunda eğitim vermeyi planlıyoruz. Şu ana kadar Taşıma (HandlingPro) ve Paletleme (PalletPro) konusunda eğitimler verdik. Gelecek programlarda ise, Spot Kaynak (SpotPro), Ark Kaynak (WeldPro), Kamera (IRVision) ve Hareketli Konveyörden Ürün Toplama konusunda (IRPick) eğitimlere devam edeceğiz” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ