Makine Haber

Fanuc, Avrupa’daki ikinci tamir merkezi için Türkiye’yi seçti

Japonya merkezli CNC, robot ve makine üreticisi Fanuc, Avrupa’daki ikinci tamir merkezini Türkiye’de açtı. Ek 250 bin Euro yatırım bütçesiyle hayat bulan merkezde, ilk etapta Alpha, Alpha-i, Beta-i servo motor ve sürücüleriyle birlikte robot el kumandalarının tamiri gerçekleştirilecek.

Fanuc, Avrupa’daki ikinci tamir merkezi için Türkiye’yi seçti

Fanuc, Lüksemburg’tan sonra Avrupa’daki ikinci tamir merkezini Türkiye’de açtı. Son teknoloji ile tasarlanan Fanuc Türkiye Tamir Merkezi, şirketin İstanbul’daki merkez binasının içinde hizmet vermeye başladı. Yaklaşık 500 metrekarelik alanda kurulan merkezde, ilk etapta Fanuc Alpha, Alpha-i, Beta-i servo motor ve sürücüleri, robot el kumandaları ve Pcb’ler tamir edilecek.

Yiğit: “Türkiye’ye verilen önemin göstergesi”
Yatırımın şirketin Türkiye’ye verdiği önemin bir göstergesi olduğunu ifade eden Fanuc Türkiye Genel Müdürü Teoman Alper Yiğit, “Tamir merkezimizin temel hedefi; ürün ve servis kalitesinde tamir hizmetlerimizi Fanuc standardında müşterilerimize sunmak. Satış sonrası hizmetlerimize tamir hizmetini de ekleyerek, Fanuc kullanıcılarının ihtiyaçlarını 360 derece bir konsept ile çözmeyi amaçlıyoruz. Zaman ve maliyet kayıpları yaşatan anti-profesyonel çözümlerin yerine; profesyonel, hızlı ve ekonomik tamir hizmeti sağlayarak, üretim kayıplarını minimize edeceğiz. Orijinal yedek parça ve sarf malzemeleri ile yapılacak tamirlerde, sunacağımız 1 yıl garanti ile müşteri memnuniyetini artırmayı hedefliyoruz” diye konuştu.

“Motor tamiri yerine motor yenileme standardını Türkiye’ye getireceğiz”
Tamir hizmetlerinin yanında, ürünlerde oluşabilecek arızaların kök nedenlerinin de tamir öncesi analizlerde araştırılıp raporla sunulacağını kaydeden Yiğit, tamir sonrasında da teknik analizlerin raporlanarak kullanıcılara ulaştırılacağını söyledi. Söz konusu çalışma prensibi ile dataların tamir merkezinin arşivinde yedekleneceğini aktaran Yiğit, şöyle konuştu: “Özellikle motor tamirlerinde gerçekleştirilecek işlemlerde, ürünün tamirinden ziyade yenilenmesi konsepti sunulacak. Yeni kutusunda, tertemiz ve yeni bir motor ile yan yana konduğunda ayırt edilemeyecek şekilde bir yenilemeden bahsediyoruz. Böylece, motor tamiri yerine motor yenileme standardını Türkiye’ye getirmiş olacağız.”
Tamir merkezinin Japonya, Amerika ve Avrupa’daki örneklerine benzer konseptte olduğunu ifade eden Teoman Alper Yiğit, taşınacakları yeni binalarında da tamir merkezinin hacmi ve kapasitesini artıracak şekilde yatırımlara devam edeceklerini de sözlerine ekledi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ