Makine Haber

Fabrikalarda geleceği öngören yeni nesil teknoloji

Yapay zeka ve artırılmış gerçeklik teknolojileriyle tam entegre olan dünyadaki tek üretim yönetim sistemi ProManage’ın üretim verilerini toplama modülü ProData, üretim süreçlerinde geleceği öngörmeyi mümkün kılarak, kalite ve rekabet seviyesini üst düzeye çıkarıyor.

Fabrikalarda geleceği öngören yeni nesil teknoloji

Doruk

Yeni endüstri evresinin akıllı ve dijital fabrikalarını inşa eden Doruk’un Türkiye orijinli uluslararası üretim yönetim sistemi ProManage, üretim verilerini toplama modülü ProData ile sanayicilerin üretim süreçlerini prediktif; yani kestirimci hale getiriyor. Üretim hatlarında; ürün, emir, operatör, hammadde, yarı mamul, zaman, proses koşulları ve ortama ilişkin verileri toplayan ve bu verileri değerlendiren ProData modülü sayesinde, sanayiciler kolaylıkla işletmelerinin geleceğini öngörebiliyorlar. Fabrikalarda üretime ilişkin tüm operasyonların dijital araçlarla yönetimini sağlayan ProManage ile tamamen entegre çalışan ProData modülü, kestirimci kalite, bakım ve planlama için gerekli alt yapıyı sağlıyor.

İşletmeler, kendilerini sürekli ve otomatik olarak geliştirebiliyor
İşletmelerin kendilerini sürekli ve otomatik olarak geliştirebilmesine imkân tanıyan ProManage ile toplanan; sıcaklık, basınç, nem, devir hızı, tork press basıncı gibi bir takım üretim proses değerlerini, parametrelerini ve set değerlerini sensörler aracılığıyla makinalardan toplayan ProData modülü, bu değerleri veri tabanına kaydediyor. Böylelikle; hangi ürün hangi makineden geçerken ne kadar enerji sarf etti? Ne hızda döndü? Basınç ve sıcaklık ne kadar oldu? Kalite oranı ne oldu? gibi sorulara yanıt verebiliyor. Yapay zeka ve artırılmış gerçeklik teknolojileri ile tam entegre olan dünyadaki tek üretim yönetim sistemi ProManage’ın ProData modülü, yapay zeka ve makine öğrenmesi uygulamalarını hayata geçiren verileri de sağlıyor. Bu sayede; hangi istasyonun ne hızda çalışırsa kalite oranının yüksek ya da düşük olduğu, mevsim koşullarının kalite, üretim ve arıza sonuçlarına nasıl etki ettiği gibi bilgilere ulaşmayı da mümkün kılıyor.
Üretimde kalitenin en iyi olduğu ortam koşullarının ve makine değerlerinin tespiti ile maksimum verime imkân tanıyan ProManage ProData, üretim maliyetlerini düşürüp kalite değerlerini artırıyor. ProData, teknolojik gelişmeleri takip eden firmaların avantaj sahibi olduğu günümüzde sağladığı rekabet avantajıyla da dikkat çekiyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ