Makine Haber

Fabrikalar neden robotik etiketlemeyi tercih etmeli?

Endüstri 4.0’ın bir sonucu olarak otonom ve robot sistemleri gün geçtikçe yaygınlaşıyor. Bunun sonucu olarak; otomotivden beyaz eşyaya, gıdadan kişisel bakım ürünlerine kadar birçok sektör robotlu etiketleme sistemlerini neden tercih etmeli?

Fabrikalar neden robotik etiketlemeyi tercih etmeli?

Novexx Solutions

Robotlu etiketlemenin sağladığı avantajların başında, hiç kuşkusuz hızlı ve kesintisiz üretime imkân tanıması geliyor. Robotik etiketlemenin, yürüyen bant üzerinde ürünün yavaşlamasına gerek kalmadan yüksek hızlarda etiketlerin taşınarak etiketlemeye imkân tanıması, verimliliği artıran unsurlar arasında yer alıyor.
Fabrikaların robotik etiketlemede karşılarına çıkan bir diğer avantaj ise kalite standardı. Etiketleme sisteminin otomatize hale getirilmesi ve ucuna entegre edilen vakum padleri ile ürün üzerinde her seferinde tam istenen noktalara etiketleme işleminin yapılmasıyla olası riskler ortadan kaldırılıyor.

Sarf malzeme tasarrufu sağlanarak giderleri azaltmak mümkün
Sektörün özelinde ihtiyaca uygun etiketleme otomasyonlarının sunulması, ürünler üzerinde farklı yüzeylerin farklı noktalarına etiketleme yapılabilmesini sağlıyor. Öte yandan, robotik etiketleme sarf malzeme tasarrufu sunmasıyla da fabrikaların dostu. Ribon tasarruflu yaz-yapıştır modülüyle sarf malzeme tasarrufu sağlanarak giderleri azaltmak mümkün.
Etiketleme projeleri ile uzmanlığını kanıtlamış Almanya merkezli Novexx Solutions; müşterilerinin ihtiyacına özel geliştirdiği etiketleme projeleriyle hem nihâi kullanıcılara yönelik ürün ve çözümler sunuyor, hem de entegratör firmalara aplikatör parçaları ile destek veriyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ