Makine Haber

EuroTrans’ın yeni Başkanı MİB’in temsilcisi Salim Haffar oldu

2018 yılında 50. yaşını kutlayan EuroTrans’ın Genel Kurul Toplantısı’nda, Türkiye ve Makina İmalatçıları Birliği’ni temsilen, I-MAK Redüktör ve Varyatör San. Tic. A.Ş.’nin Uluslararası Satış ve Pazarlama Müdürü Salim Haffar Başkanlık görevine seçildi.

EuroTrans’ın yeni Başkanı MİB’in temsilcisi Salim Haffar oldu

EuroTrans (Avrupa Güç Aktarma Organları İmalatçıları Derneği) Genel Kurulu’nda yapılan seçim sonucunda, Türkiye ve Makina İmalatçıları Birliği’ni (MİB) temsilen, I-MAK Redüktör ve Varyatör San. Tic. A.Ş.’nin Uluslararası Satış ve Pazarlama Müdürü Salim Haffar Başkanlık görevine seçildi. Haffar, 1968 yılında kurulan ve 2018’de 50. yılını kutlayan EuroTrans’ın 18. Başkanı oldu.
Yaklaşık iki yıldır EuroTrans içinde temsil görevini sürdüren Haffar, 29 Eylül 2020’de yapılan online toplantıda; Almanya, İtalya, Fransa, İngiltere, Belçika, İsviçre, Finlandiya ve Türkiye’nin üyesi olduğu ve Avrupa’da yerleşik yaklaşık 600 firmayı ve 40 milyar dolarlık üretimi temsil eden EuroTrans’ın Genel Kurulu’nda Başkanlık görevini üstlendi.

Haffar: “MİB ve Türkiye adına gururluyuz”
Genel Kurul Toplantısı sonrası yaptığı konuşmada, Türkiye ve MİB için gururlu olduğunu ifade eden Haffar, “Kısa bir süre sayılacak iki yıl sonrasında Başkanlık görevine seçildim. Konuya gösterdiğimiz hassasiyet ve uluslararası toplantıları mümkün olduğunca çok takip ederek bu güveni kazandık” diye konuştu.
Türkiye’ye duyulan güvenin çok önemli olduğunu vurgulayan Haffar, şunları aktardı: “Böyle bir dönemden geçerken, sektörün ülkemize ve bizlere duyduğu güveni en etkili biçimde değerlendirmeye çalışacağız. Bu bir bayrak yarışı. Bizden önce yapılanlar için teşekkür edip; ‘Daha ileri nasıl gidebiliriz? düşüncesi ile hareket edeceğiz. Yapmayı planladıklarımızı Genel Kurul Toplantısı’ndan kısa bir süre önce tüm paydaşlara ilettik; onlar da bize güvenmeyi tercih ettiler. Umarız; kısa süre içinde ticaret eski hızına kavuşur ve bizler de aklımızdaki projeleri hayata geçirebiliriz.”

Haffar’ın yardımcılığını André Thuswaldner yapacak
Covid-19 pandemisi nedeniyle online olarak düzenlenen toplantıda Başkanlığa seçilen MİB temsilcisi Salim Haffar’ın yardımcılığını, İsviçre’nin derneği Swissmem’in de temsilciliğini yapan Novagear firması uzmanı André Thuswaldner yapacak. İki yıllık süre için seçilen yönetimin Sekreteryası ise Almanya VDMA tarafından yürütülecek.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ