Makine Haber

Eren: “Rockwell Automation Türkiye, EMEA Bölgesi’nde en hızlı büyüyen ülke oldu”

Pandemi sürecinde fabrikaların üretimlerini durdurmaları ya da azaltmalarının, sürekli ertelenen bakım ve projeler için fırsat yarattığını ifade eden Rockwell Automation Ülke Direktörü Ediz Eren, 2020’de Rockwell Automation EMEA Bölgesi içerisinde en hızlı büyüyen ülke olduklarını anlattı.

Eren: “Rockwell Automation Türkiye, EMEA Bölgesi’nde en hızlı büyüyen ülke oldu”

Pandemide yaşanan üretim kesintilerini fırsat olarak değerlendiren Rockwell Automation Türkiye, yılı dolar bazında büyümeyle kapattı. Şirket; yaşanan ekonomik gelişmelerin yanı sıra Covid-19 ve dövizdeki artışla oldukça zor bir yıl olan ve birçok sektörün ciro düşüşü yaşadığı 2020’de, Rockwell Automation EMEA Bölgesi içerisinde en hızlı büyüyen ülke oldu.
Yılın ilk yarısında yakaladığı başarılı performansın yanı sıra, pandeminin etkisini azaltmak için aldığı aksiyonlarla başarılı bir yıl geçiren Rockwell Automation Türkiye, 2021’de Türkiye makine üreticilerinin ihracatının artırılmasına odaklanarak, teknolojik çözümlerini daha fazla üreticiyle buluşturmayı ve 2021 yılında çift haneli büyümeyi hedefliyor.

“Krizler her zaman fırsatları yanında getirir”
2020 yılı performansları ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Rockwell Automation Ülke Direktörü Ediz Eren, şunları aktardı: “Krizler her zaman fırsatları yanında getirir. Pandemi sürecinde fabrikaların üretimlerini durdurmaları ya da azaltmaları, sürekli ertelenen bakım ve projeler için fırsat yarattı. Bunun dışında, dünya genelinde yaklaşık yüzde 20 civarında daralan makine pazarındaki daralma Türkiye’de sadece yüzde 5 seviyesinde kaldı. Bu başarıda; çevik şekilde globalde artan ihtiyaca yönelik dezenfektan dolum ve maske üretim makinesi üreten firmalarımızın payı büyük. Bizler de, üreticilerimizin hızlı ve esnek otomasyon ürün ve proje ihtiyaçlarını karşılamak üzere oldukça yoğun mesai harcadık.”

“2021’de iki ana öncelik konumuz olacak”
Endüstride artan dijitalleşme farkındalığının, otomasyon yatırım maliyetlerini ve yatırım yapmamanın yol açtığı maliyetleri açık bir şekilde ortaya koyduğunu belirten Eren, 2021 yılında otomasyon ve dijitalleşme çözümleri pazarının büyüyeceğine işaret etti. Eren, “2021’de iki ana öncelik konumuz olacak. İlki; ürünlerimiz ve mühendisliğimizle Türkiye makine üreticilerinin, dünyanın önde gelen makine üretici ülkelerinin sunduğu teknolojik düzeyde makineler üretebilmelerini desteklemek ve ülkemizin makine ihracatının artışına katkıda bulunmak. Bir diğeri ise; dijitalleşme yazılım ve servis çözümlerimizi daha fazla kullanıcıyla buluşturabilmek. Bugün, şirketler için sadece IT değil OT tarafında da siber güvenlik konusu ön planda. Artık makineler uzaktan izleniyor ve arızalara uzaktan müdahale ediliyor. Bu da riskleri artıyor. Bütün bunlar, Rockwell Automation Türkiye olarak çift haneli büyüme hedeflerimizi destekliyor.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ