Makine Haber

Elektra Elektronik, demiryolu projeleri için de çözümler sunuyor

Üretim kapasitesi, çalışan sayısı ve ihracat oranı açısından Türkiye’de alçak gerilim trafo ve reaktör sektörünün öncü firmalarından biri olan Elektra Elektronik, transformatör üretimi ile demiryolu projeleri için de yüksek katma değerli çözümler sunuyor.

Elektra Elektronik, demiryolu projeleri için de çözümler sunuyor

Transformatör (trafo) üretmek amacıyla 40 yıl önce kurulan ve bugün 6 kıtada 60’a yakın ülkeye yerli ve milli trafo ile elektronik ürün ihracatı gerçekleştiren Elektra Elektronik, ileri teknoloji transformatörleri ile demiryolu sektörü için de çözümler sunuyor. Şirketin raylı sistem transformatör ürün grupları arasında; izolasyon transformatörleri, şebeke ve katener izolasyon trafoları ile teknik bina yükseltici ve indirici trafoları yer alıyor.

“Transformatör sektörünün öncü markalarından biri”
Transformatör sektörünün öncü markalarından biri olarak, demiryolu projelerine yüksek katma değerli çözümler sunduklarını aktaran şirket yetkilileri, “Ürünlerini Türkiye’de üreten firmamız, kullanımda olan pek çok vagonun altında trafoları ile yer alıyor. Sektöründe sahip olduğu tecrübe ve transformatörlerinin kalitesi ile Çin’in de dikkatini çeken Elektra Elektronik, hızlı tren konusunda dünyaya referans olan ülkenin demiryolu projelerinde de tercih ediliyor. Türkiye’deki demiryolu referans projelerimiz arasında ise; Konya-Ankara yüksek hızlı tren hattı, IKZ (Irmak-Karabük-Zonguldak) hattı, İzmir (Selçuk-Çamlık) hattı, EKB (Eskişehir-Kütahya-Balıkesir) hattı, SAKA (Samsun-Kalın) hattı, BAME (Bandırma-Balıkesir-Menemen) hattı, GSM-R (Kayseri-Sivas-Çetinkaya) hattı, Başkent Ray hattı, Ankara Kuzey Sincan hattı ile Ankara yüksek hızlı tren bakım merkezi ve Trakya (Edirne-Uzunköprü Tekirdağ-Pehlivanköy) istasyonları yer alıyor” diye konuştular.

“Türkiye sınırları içinde tasarlanarak üretiliyor”
Hareket eden trenin sinyalizasyon sisteminin besleme ünitelerinde kullanılan trafoların, Elektra Elektronik’in mühendisleri tarafından Türkiye sınırları içinde tasarlanarak üretildiğini kaydeden yetkililer, şöyle konuştular: “Yüksek manyetik geçirgenlikli demir nüve, isteğe göre bakır veya alüminyum sarım, düşük kayıp, yüksek verim, maksimum izolasyon seviyesi, sessiz çalışma ve neme karşı koruma için vakumda vernikleme gibi özellikleriyle öne çıkan transformatörlerimiz, CE işaretli ve Avrupa standartlarına uygun olarak ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi altında üretiliyor. İleri teknoloji ile üretilen transformatörler; yüksek ürün kalitesi, enerji kalitesi, besleme ve kompanzasyon ihtiyaçlarına çözüm sunuyor.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ