Makine Haber

EDAG, yeni ofisindeki ilk mühendislik projesini TOGG ile gerçekleştirecek

Alman mühendislik şirketi EDAG, Gebze’deki Bilişim Vadisi’nde açtığı ofis ile uluslararası mühendislik merkezlerinin sayısını 60’ın üzerine çıkardı. Şirketin yeni ofisindeki ilk mühendislik projesi, Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) ile gerçekleştirilecek.

EDAG, yeni ofisindeki ilk mühendislik projesini TOGG ile gerçekleştirecek

Bağımsız mühendislik şirketi EDAG, Türkiye ofisini açtı. Şirketin Gebze’deki Bilişim Vadisi’nde açtığı mühendislik merkezi ile birlikte, uluslararası mühendislik merkezlerinin sayısı 60’ın üzerine çıktı. EDAG Grubu, geçen yıldan bu yana mühendislik iş ortağı olduğu TOGG ile uluslararası uzman mühendislerden oluşan bir ekibin parçası olarak ilk Türk elektrikli otomobil markasını geliştirmek üzere çalışıyor. Şirket, Bilişim Vadisi’ndeki 600 metrekarelik ofisinde söz konusu çalışmalara yerinde destek sunacak.
EDAG’ın Bilişim Vadisi’ndeki merkezinin yönetimini otomotiv mühendisliği konusunda uzun yıllara dayanan deneyime sahip olan Mertcan Kaptanoğlu yürütecek. Kaptanoğlu, yakın zamanda 30 mühendisten oluşan güçlü bir ekip kuracak.

Carlo: “Türkiye’de de bir ofisimizin olması gerektiğine karar verdik”


Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan EDAG CEO’su Cosimo De Carlo, şunları söyledi: “Mayıs 2019’dan bu yana sorumlu mühendislik ortağı olarak TOGG ile başarılı bir iş birliği yürütüyoruz. Bu iş birliğinin geldiği noktada, Türkiye’de de bir ofisimizin olması gerektiğine karar verdik. Çünkü, TOGG’un Türkiye ve Avrupa’nın elektrikli ulaşımına (e-mobility) önemli bir katkı sağlayacağından eminiz.”

Karakaş: “Ana hedefimize doğru bir adım daha attığımızın kanıtlarından”
TOGG CEO’su Gürcan Karakaş ise, konuyla ilgili yaptığı değerlendirmede şunları söyledi: “TOGG için yola çıkarken; ‘varsa Türkiye’den firmalarla, henüz Türkiye’de yoksa da dünyadaki en iyilerle çalışacağız’ demiştik. EDAG’ın TOGG’un çekim alanına girerek, Türkiye’ye ve Bilişim Vadisi’ne gelmiş olmasını; ‘Mobilite Ekosistemi’ oluşturmak olan ana hedefimize doğru bir adım daha attığımızın kanıtlarından olarak görüyorum.”

Keller: “Türkiye, geleceğin otomotiv pazarında önemli bir rol oynayacak”
Bilişim Vadisi’ndeki merkezin açılışından duydukları memnuniyeti dile getiren EDAG Grubu COO’su (Operasyonlardan Sorumlu Üst Düzey Yöneticisi) Harald Keller de, “TOGG ile iş birliğimizle, Türkiye’nin geleceğin otomotiv pazarında önemli bir rol oynayacağına inanıyoruz. Bu nedenle, 360 derece araç mühendisliği yetkinliklerimizi Türkiye’deki otomotiv endüstrisine sunmaya karar verdik. Türkiye’deki potansiyel müşterilere EDAG’ın uluslararası ağına erişim imkânı sağlayarak, küresel ulaşım mühendisliği uzmanı olarak konumumuzu güçlendiriyoruz” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ