Makine Haber

Dökme demir için yeni çok hassas son işleme özellikli yüzey frezeleri

Sabit ve ayarlanabilir uç yuvası yataklarına sahip KCFM 45, en yüksek yüzey kalitesi gereksinimlerini aşan yarı hassas son işlemeli ve çok hassas son işlemeli uygulamalar seçeneği sunuyor. Esnek, uygun maliyetli ve kullanıcı dostu bir çözüm olan KCFM 45, her tip CNC işleme merkezi için ideal.

Dökme demir için yeni çok hassas son işleme özellikli yüzey frezeleri

Kennametal

Kennametal, dökme demir uygulamaları için yeni bir yüzey frezeleme gövdesi olan KCFM 45 takımı tanıttı. Sabit ve ayarlanabilir uç yuvası yataklarına sahip yeni frezeleme takımı, en yüksek yüzey kalitesi gereksinimlerini aşan yarı hassas son işlemeli ve çok hassas son işlemeli uygulamalar seçeneği sunuyor.
Karbür, seramik ve PcBN (çok kristalli kübik bor nitrit) uçlar ile bu yeni takım; esnek, uygun maliyetli ve kullanıcı dostu bir çözümdür ve her tip CNC işleme merkezi için idealdir.
Karbür kesici uçlar, daha düşük devirlerde (RPM) veya ince duvarlı iş parçalarında ve daha az kararlı koşullarda işleme için idealdir. Seramik kesici uçlar (KY3500 kalite) ise, daha yüksek üretkenlik elde edilen yüksek yüzey hızları sağlar. Her ikisi de mükemmel performans sunar. Çok hassas son işlemeli işlemler için, PcBN uçlar mümkün olan en iyi hassas son işlemeli yüzey kalitesi, takım ömrü ve iş parçası çıktısı sağlayacaktır.

Hacker: “Farklı kesici uç seçeneklerini karışık konumlandırarak eşleştirebilirler”
Kennametal Ürün Müdürü Michael Hacker, “KCFM 45 yüzey frezeleme gövdesi ile kullanıcılar, uygulama gereksinimlerine ve işleme koşullarına uyacak şekilde farklı kesici uç seçeneklerini karışık konumlandırarak eşleştirebilirler” diye konuştu.
Örneğin; ıslak işleme veya daha düşük sayıda seri üretim uygulamaları için ayarlanabilir uç yuvası yataklarında, PcBN hassas son işleme özellikli uçlar ve diğer tüm uç yuvalarında seramik veya karbür uçlar ile eş zamanlı bir arada konumlandırarak kullanılabilir. Yapılandırmanın yanı sıra her şeye karşın KCFM 45 en yüksek yüzey gereksinimlerini aşar.

Negatif bir radyal açı ile konumlandırılmıştır
Kesici uçlar, pozitif bir eksenel açıyla; ancak daha iyi takım ömrü için hafiften negatif bir radyal açı ile konumlandırılmıştır. Bu özellikli konumlandırma, rakip dökme demir yüzey frezelerine göre önemli ölçüde daha düşük işleme kuvvetleri yaratarak; kavrama ve salınım titreşimlerini ortadan kaldırmaya ve hassas son işlemeli yüzeylerin daha da iyileştirilmesine yardımcı olur.
Hacker, konuyla ilgili şunları aktardı: “Ayarlanabilir uç yuvası yataklarına sahip KCFM 45; 0,8 mikron (µm) Ra (32 µinç) veya daha iyi hassas son işlemeli yüzey kalitesi ve 10 mikron (µm) Wt değerinden (400 µinç) daha düşük dalgalanmaların oluşmasını sağlayabilmektedir.”
KCFM 45; gri dökme demir, sıkıştırılmış (yoğun) grafitli dökme demir (CGI) uygulamaları, yarı hassas son işlemeli ve çok hassas son işlemeli işlemler için idealdir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ