Makine Haber

Dinamo ve Innoway Danışmanlık iş birliği anlaşması imzaladı

Otomotiv ile makine üretim sektörlerine yönelik yurt içi ve yurt dışı projelerin finansmanı ile M&A işlemlerinin gerçekleştirilmesine yönelik iş birliği anlaşması imzalayan Dinamo ve Innoway Danışmanlık, söz konusu sektörlere hitap edecek özel finansal çözümlerin oluşturulmasını hedefliyor.

Dinamo ve Innoway Danışmanlık iş birliği anlaşması imzaladı

Dinamo ve Innoway Danışmanlık, otomotiv ile makine üretim sektörlerine yönelik yurt içi ve yurt dışı projelerin finansmanı ile M&A (satın alma ve birleşmeler) işlemlerinin gerçekleştirilmesine yönelik stratejik iş birliği anlaşması imzaladı. Anlaşma kapsamında; İstanbul ve Toronto’da ofisleri bulunan, proje finansmanı ve M&A işlemlerinde uzman Dinamo Danışmanlık’ın finansal piyasalardaki yetkinlikleri ile otomotiv ve makine üretim sektörlerinde uzmanlaşmış Innoway Danışmanlık’ın söz konusu alanlardaki deneyim ve birikimleri, yatırım projelerinin en verimli şekilde gerçekleştirilmesi amacıyla yatırımcıların hizmetine sunulacak.

Kuran: “Şirketlere özel finansal çözümler yaratacağımız için heyecanlıyız”


Dinamo Danışmanlık Kurucu Ortağı Fatih Kuran, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Bu stratejik iş birliği anlaşması ile, otomotiv ve makine üretim sektöründeki şirketlerin ihtiyaçlarına hitap edecek özel finansal çözümler yaratacağımız için heyecanlıyız” dedi.

Baybalı: “Teknolojik değişimler otomotiv ve makine üretim sektörlerini derinden etkiliyor”


Yaptıkları iş birliğinden son derece memnun olduklarını ifade eden Innoway Danışmanlık Kurucusu Süheyl Baybalı ise, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Küresel olarak kritik günlerden geçtiğimiz bu dönemde, sektöre katma değer sağlama ve yeni iş alanları yaratma konusunda sürekli çalışmalar yapıyoruz. Uzmanlık alanlarımız doğrultusunda, sektörde yer alan firmalarla bazı konularda her iki tarafa da katkı sağlayacak iş birlikleri yapmak bizim için çok önemli. Sektörde büyük başarılara imza atmış ve deneyimiyle sürekliliğini devam ettiren Dinamo Danışmanlık ile böyle stratejik bir iş birliği yapmaktan dolayı son derece mutluyuz.”
Günümüzde yaşanan teknolojik değişimlerin özellikle otomotiv ve makine üretim sektörlerini derinden etkilediğinin altını çizen Baybalı, “Bağlantılı, otonom, paylaşımlı ve elektrikli araçların hızla günlük kullanıma girmekte olduğu, dijital dönüşüm, Endüstri 4.0 vb. uygulamalarla beraber katma değeri yüksek, dijital özellikleri olan ürün ve hizmetlerin bu sektörlerde kullanıma sunulduğunu ve standartlaşmaya başladığını izlemekteyiz. Standart ve düşük işçilik ile fiyat rekabetine dayanan üretim yaklaşımının sürdürülebilir olmadığı, teknoloji geliştirme ve/veya pazar için iş birliklerinin sadece Türkiye’de değil, küresel pazarlarda yapılmasının önemli bir gereklilik olduğu açıkça görülmektedir. Yatırımların yapılması ve/veya iş birlikleri için öncelikle finansal analizlerin, fizibilite çalışmalarının ve değerlemelerin yapılarak mevcut durum analizinin yapılması ve şirketlerin oluşturacakları stratejilerine göre kendi yol planlarını hazırlamaları gerekmektedir. Tüm bu aşamalar, danışmanlık firmalarından profesyonel destek alarak yapılmalı ve asla riske atılmamalıdır. Biz de, bu iş birliği neticesinde iki firmanın uzmanlığını ve deneyimini birleştirerek, yatırımcılara en iyi hizmeti sunmayı hedefliyoruz” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ