Makine Haber

DHL Express ve Fark Holding, sağlık çalışanlarına destek için iş birliği yaptı

DHL Express Türkiye ve Fark Holding, sağlık çalışanlarına destek olmak için güçlerini birleştirdi. Söz konusu iş birliği kapsamında, Farplas ve Farform tarafından üretilen siperlik ve entübasyon kabinleri, İstanbul’daki hastanelere DHL Express tarafından ulaştırılacak.

DHL Express ve Fark Holding, sağlık çalışanlarına destek için iş birliği yaptı

DHL Express Türkiye ve Fark Holding, dünyayı ve Türkiye’yi etkisi altına alan Covid-19 salgınında özveriyle çalışmaya devam eden sağlık çalışanlarına destek olmak için güçlerini birleştirdi. Fark Holding’e bağlı Farplas ve Farform, ‘Sağlık Çalışanlarımıza Siper Oluyoruz’ adlı proje kapsamında, yüz koruyucu siperlik ve entübasyon kabinleri üreterek hastanelere ulaştırıyor. Yapılan iş birliği kapsamında, 27 Nisan itibarıyla İstanbul’daki sağlık kuruluşlarına iletilecek ekipmanların lojistik süreçlerini DHL Express üstlendi.

Lassen: “Projeye lojistik ağımızla destek olmak istedik”


DHL Express Türkiye CEO’su Claus Lassen, söz konusu iş birliğine yönelik yaptığı açıklamada, “İçinde bulunduğumuz dönem, hepimize sağlığın ve dayanışmanın önemini hatırlatıyor. DHL Express olarak, Covid-19 salgınının etkisini gösterdiği ilk günden beri bu zorlu zamanlarda insanları birbirine bağlama konusunda üzerimize düşen sorumluluğu; çalışanlarımız ve müşterilerimizi koruyacak tüm tedbirleri alarak yerine getirmek için çalışıyoruz. Diğer yandan, sağlık çalışanlarımızın bu süreçte fedakarlıkla sürdürdükleri büyük mücadeleyi desteklemenin çok önemli olduğuna inanıyoruz. Bu yüzden, sağlık kahramanlarına minnettarlığımızı göstermek üzere Farplas ve Farform’un bir süredir yürüttüğü ‘Sağlık Çalışanlarımıza Siper Oluyoruz’ projesine lojistik ağımızla destek olmak istedik. Bu vesileyle; tüm sağlık çalışanlarına, Farplas ve Farform ekipleri ile DHL Express çalışanlarına teşekkür ediyorum” dedi.

Burhanoğlu: “Tüm DHL Express ekibine yürekten teşekkür ediyoruz”


Fark Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve CEO’su Ömer Burhanoğlu ise, konuyla ilgili şunları söyledi: “Fark Holding bünyesinde yer alan şirketlerimiz Farplas ve Farform ile; asli iş alanımız olmasa dâhi, bu dönemde sağlık çalışanlarına bir nebze de olsa destek olabilmek amacıyla siperlik ve entübe kabini üreterek, Türkiye’nin dört bir yanına gönderimlerimizi gerçekleştirmekteyiz. Bu süreçte, DHL Express’in yardım zincirimizin bir parçası olup, ücretsiz gönderim yapmayı teklif etmeleri bizleri çok mutlu etti. Tüm DHL Express ekibine yürekten teşekkür ediyoruz. Birlikte daha iyi bir gelecek için el ele vermeye, tüm paydaşlarımız eşliğinde devam edeceğiz.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ