Makine Haber

DH/DS serisi lineer kılavuzlar ile daha uzun çalışma ömrü

NSK’nin DH/DS serisi lineer kılavuzlarını tercih eden müşteriler, üretkenlik kazanımlarına katkı sağlayan gelişmiş uzun ömür ve güvenilirlik gibi özelliklerinden yararlanacaklar. Ek olarak, yeni lineer kılavuzların sunduğu sağlam özellikler sayesinde tasarım mühendisleri boyut küçültmeye gidebilirler.

DH/DS serisi lineer kılavuzlar ile daha uzun çalışma ömrü

NSK

Yeni uzun ömürlü DH/DS serisi ile NSK, şirketin standart alternatifine oranla iki kat daha uzun ömür sağlayan lineer kılavuzlar sunabiliyor. Yeni malzeme ve özel ısıl işlem dâhil olmak üzere bir dizi tasarım yeniliği sayesinde sağladığı uzun kullanım ömrü, sektörde eşi benzeri olmayan bir dinamik yük değeri sunuyor.
NSK’nin DH/DS serisi lineer kılavuzlarını tercih eden müşteriler, üretkenlik kazanımlarına katkı sağlayan gelişmiş uzun ömür ve güvenilirlik gibi özelliklerinden yararlanacaklar. Ek olarak, yeni lineer kılavuzların sunduğu sağlam özellikler sayesinde tasarım mühendisleri boyut küçültmeye gidebilirler. Böylece, sistemin ağırlık ve sürtünme değerlerinin yanı sıra enerji tüketimini de azaltmak mümkün.
Yarı iletken ve LCD üretim ekipmanları, otomatik iletim sistemleri, otomotiv sektörü için üretim ekipmanları, çelik üretim ekipmanları, demiryolu platform kapıları ve CT tarayıcıları gibi farklı sektörlerdeki uygulamalarda; temel olarak güvenilirlik ile uzun süreli tutarlı çalışma elde etmek adına uzun ömürlü lineer hareket ürünlerinin kullanılmasını gerektiren tüm ekipmanlar veya makinelerde fayda sağlayabilir.

Güvenilirlik açısından müşterilerin ihtiyaçlarını karşılıyor
NSK’nin sunduğu standart NH/NS serisi lineer kılavuzları, döner elemanlar (bilyalar) ve yuvarlanma yolu kanalları arasındaki temas yüzeyi basınç dağılımını optimize ederek, güvenilirlik açısından müşterilerin ihtiyaçlarını karşılıyor. Buna karşın, akıllı fabrika operasyonlarına geçiş yapan şirket sayısının artmasıyla ekipmanlardan çalışma sürelerini geliştirerek, gün boyunca işlev görerek, daha az enerji tüketerek ve daha kompakt bir form faktörü sağlayarak üretkenliği daha fazla artırması bekleniyor. Bu nedenle, lineer kılavuzların daha fazla güvenilirlik ve daha uzun ömür sağlayarak buna ayak uydurması gerekiyor. Bu bakış açısıyla yola çıkan NSK, yeni DH/DS serisini geliştirdi.

Ar-Ge ekibi, TF teknolojisini yıllar içerisinde geliştirdi
Operasyon süresinde kazanç sağlayan unsurların başında, DH/DS lineer kılavuzlarının dünyanın en iyi dinamik yük değerini sunmasını sağlayan, şirketin özel TF malzemesi ve özel ısıl işlem teknolojisi yer alıyor. NSK’nin uzman Ar-Ge ekibi, TF teknolojisini yıllar içerisinde geliştirdi. Bu benzersiz ısıl işlem, temel olarak lineer kılavuz ve rulman gibi bileşenlerin yorulma ömrünü önemli ölçüde uzatmak üzere çelikteki kalıntı östenit miktarını kontrol ediyor.
NSK, her biri standart NH/NS serisi ile değiştirilebilecek geniş bir DH/DS lineer kılavuz portföyü sunuyor. Seçenekler arasında, belirli uygulama gereksinimlerini karşılayan yüksek performanslı keçeler, koruyucular ve yağlama birimleri yer alıyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ